Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: Deník„Měli jsme březen úplně obsazený, únorové a lednové termíny byly zaplněné obstojně. Vše jsme museli zrušit. Takže tržby nulové. Na druhou stranu jsme museli budovy přes zimu temperovat, o fotbalová hřiště se starat. Hnojit, dosívat trávníky, vyčesávat odumřelé části rostlin. Takže velká finanční ztráta,“ shrnul Robert Janek.

Zpustlý areál provozuje od roku 2018. Loni a letos jeho podnikání výrazně narušila covidová opatření, řadu soustředění museli fotbalisté v Blšanech zrušit. „Letošní léto máme plně obsazené, takže doufáme, že týmy budou moci přijet,“ řekl. V rodinném podniku pracují jeho dcery Silvie a Simona, kromě ubytování zajišťuje údržbu šesti fotbalových hřišť včetně toho hlavního. To s osvětlením a tribunou patří občanskému sdružení Fotbalový klub Chmel Blšany, většinu zbylého areálu včetně hotelu vlastní společnost Šilhánek a syn z nedalekých Kryr.

Práci Robertu Jankovi usnadňuje, že údržba fotbalových trávníků je jeho koníčkem a povoláním. V Blšanech, kde hrál fotbal od žáků po dospělé, začínal jako správce areálu. Více než deset let podniká v oboru výstavby a rekonstrukce sportovišť. Dodavatelsky například zajišťuje obnovu hrací plochy ve fotbalovém areálu v Žatci, před Velikonocemi tam chystá vysévání trávníku. Loni jeho firma rekonstruovala hrací plochu na teplických Stínadlech, po nadměrném užívání je na léto plánovaná její renovace.