Miluše Duchoňová ze Žatce je podnikatelka. Podnikavou pracovitou duši uplatňuje v mnoha oborech v obchodě, kde prodává vše, co patří do kuchyně, každý rok před svátky vystavuje před Vánocemi svá malá umělecká dílka: perníkové chaloupky, stromky a stromečky, zvířátka a další roztodivné druhy cukroví.

Peče ho spíš pro krásu a na ozdobu než primárně ke snědku. Zákazníci v obchodě obdivují její výrobky. Někteří i sami přinesou i nějaký přírůstek do této vystavené krásy. „Začínám s přípravou už v září, těsto v ledničce vydrží až půl roku. Vyrábím nazdobené stromečky a letos mám nově i roubenku. Je to docela titěrná práce, dělám ji většinou po nocích, nebo brzy ráno. Ale baví mě to a to je hlavní. Každý kus se musí zdobit větvička po větvičce, špičky, okapky, stříšky," popisuje Miluše Duchoňová.

Manžel válí těsto, v únoru se pak najedí slepice

S prací jí prý trochu pomáhá i manžel. „Těsto se musí asi padesátkrát překlepat a převálet a to je jeho úkol," směje se sympatická pekařka. „Těší mě nejvíc to, že se taková dekorace před svátky v obchodě lidem líbí. Ani ty perníčky nejíme, nakonec stejně skončí u slepic. Přitom je všechno jedlé a moc dobré, za to ručím, ale jak se to tu od listopadu do února ohmatává a také se na perníkové výrobky práší, pak už je raději dáme jen k snědku slepicím," dodala paní Miluše.

JAK PEČETE CUKROVÍ U VÁS? NEBO KUPUJETE?

Dana Poštová, Postoloprty:
Vánoční cukroví peču. Začínám perníčky v listopadu a pak dál peču perníčky i klasické vánoční cukroví. Den před Štědrým dnem dělám i vánočku.

Andrea Kleczatská, Žatec:
Něco napeču sama, něco dostanu od rodičů. A ať už s nakoupeným, nebo napečeným cukrovím všem vašim čtenářům bez výjimky přeji hezké Vánoce!

Dagmar Bahnerová, Louny:
Cukroví peču - ne zas tak moc, asi pět druhů, pro dceru linecké slepované, pro muže marokánky, vosí hnízda, půlměsíčky a samozřejmě vanilkové rohlíčky. Peču pozdě večer, poslouchám při tom rádio a celkem u pečení relaxuji, mám to ráda. Velkou zásadní práci však odvede hlavně moje maminka.

Jaroslava Cibulková, Konětopy:
Pečeme společně s maminkou, máme napečeno asi čtrnáct druhů cukroví. Každý rok se domlouváme, že příště už zmenšíme počet, ale obvykle se to nepodaří.

Zdeňka Hamousová, Žatec:
V naší rodině je v kurzu jen pár oblíbených druhů cukroví. Provoněný byt ale musí být, bez toho by to nebyly správné Vánoce!

Alena Dukátová

A co vy, jak to máte u vás doma? Pečete před svátky cukroví nebo kupujete? Kolik času vám to zabere? Jak se vám výrobky paní Duchoňové líbí? Hlasujte v anketě a pište do komentářů!