Student podbořanské střední zemědělské školy Jakub Matějíčka se nakonec opravdu za starostou vydal. A uspěl. Podbořany mají hotový areál pro cyklisty s terénními překážkami. Je u fotbalového hřiště v sousedních Hlubanech. „Asi to je nejlepší místo, které jsme mohli vybrat. Je to kousek od města, dá se tam pohodlně dojet na kole podél Doláneckého potoka. Není ani odlehlé, kdyby se tam něco někomu stalo, na dráhy je vidět z okolních rodinných domů,“ popsal Matějíčka, který byl u návrhu i výstavby pumptrackových drah.

Město vyšla úprava areálu s delší náročnější a kratší lehčí trasou na zhruba šest set tisíc korun. Radnice využila zeminu, která zbyla z výstavby inženýrských sítí pro rodinné domy v lokalitě Na Lišce. „Pozemek u fotbalového hřiště v Hlubanech, kde dráhy vznikly, byl dlouhodobě nevyužívaný. Byla tam taková navážka všemožného materiálu,“ připomněl starosta Radek Reindl.

Kromě dvou drah pro cyklisty jsou v místě osázené lavičky. Do jara, kdy se spustí oficiálně provoz, by měly ještě přibýt odpadkové koše. První nadšenci na horských kolech si ale dráhy už vyzkoušeli.

Výlov rybníka v Očihově.
Nádrž v Očihově vypustili po desítkách let. Podívejte se, co rybáři vylovili

V Podbořanech je to v poslední době další z řady investic do sportu a volnočasových aktivit. Nedaleko od letos otevřené sportovní haly vyrostlo dopravní hřiště pro cyklisty a venkovní workoutová posilovna. Úpravami prochází zmíněný prostor podél Doláneckého potoka mezi Podbořany a Hlubany dlouhodobě, mění se na volnočasovou zónu. Nedávno u takzvané piknikové louky město dokončilo asfaltový okruh pro jezdce na inline bruslích a na sousedním pozemku, který Podbořany koupily od církve, se připravuje stavba dětského hřiště.

„Bude to spíš takový herní park. Nic podobného zatím v Podbořanech není,“ vysvětlil starosta.