Sedm jednosměrných ulic v Lounech se nyní nově pro cyklisty stane průjezdnými z obou směrů. Má jim to ulehčit pohyb po městě. „Chceme, aby lidé více využívali kolo jako nejefektivnější dopravní prostředek v městském provozu. Zprůjezdnění některých jednosměrných ulic, pěších a obytných zón k tomu má přispět,“ uvedla tajemnice Městského úřadu Louny Renáta Čapková.

V několika ulicích v těchto dnech Technická správa města Loun instaluje speciální dopravní značky, které obousměrný provoz cyklistů umožní, a také ty, které na možnost vjezdu cyklistů do jednosměrky upozorní.

Speciální dopravní značky, které umožní obousměrný provoz cyklistů a které na možnost vjezdu cyklistů do jednosměrky upozorní.Obousměrný provoz cyklistů bude povolen v ulicích Sportovní, Jungmannova, Mánesova (jen úsek mezi ulicemi Emila Filly a V Oblouku), Emila Filly, Sladkovského, Štefánikova (od parkoviště na Tyršově náměstí k ulici Frotzlově) a Frotzlova.

Cyklisté tento krok města vítají. „Určitě je to dobrý nápad. Ušetří mi čas. Na kole jezdím poměrně často. Když je sucho, tak i do práce,“ řekl Václav Grygar z Loun.

Nově budou moci cyklisté vjíždět také na pěší zónu v ulici Pražská.