Kvůli pokračující rekonstrukci železničního mostu přes Ohři u Žatce povolila tamní radnice uzavírku cesty pod ním, která slouží jako cyklostezka, do 1. února 2023. Cyklisté a pěší musí využít jiné komunikace ve Stroupečské ulici.

Práce na rekonstrukci mostu za 183 milionů korun spustila Správa železnic (SŽ) loni v červnu, naplno se rozeběhly v září. Hotovo má být na konci letošního roku. V místě se na podzim začal svařovat nový most. „Jedná se o novou konstrukci, která je sestavena z montážních dílů. Tak zůstane do září, kdy bude velkým jeřábem osazena na místo původního mostu. Ten bude v předstihu stejným jeřábem snesen,“ popsala plánovaný průběh prací mluvčí SŽ Radka Pistoriusová. V době mezi odstraněním staré a osazením nové konstrukce se upraví kamenný střední pilíř na břehu Ohře. Opěry na obou koncích mostu se zpevní.

Železniční most přes řeku Ohři u Libočan na Žatecku má projít rozsáhlou rekonstrukcí.
Starý železniční most padne, Ohři překlene nový. Cestující čeká dlouhá výluka

Pro potřeby stavbařů vznikla nová zpevněná cesta ze žatecké Stroupečské ulice vedoucí k mostu podél trati. Po skončení rekonstrukce se odstraní, pozemky se uvedou do původního stavu.

Výměna mostní konstrukce se neobejde bez rozsáhlé výluky. Ta je v plánu od začátku srpna do konce listopadu.