Počítá se s šířkou tři metry, asfaltová cesta bude i nadále sloužit i autům. Půjde tedy o cyklotrasu. Náklady se odhadují na 15 milionů korun, skutečná cena vzejde z případného výběrového řízení na zhotovitele stavebních prací. Kolem Stroupče do Přívlak bude další úsek cyklostezky stavět Ústecký kraj.

V Žatci chtějí zároveň prodloužit cyklostezku Ohře východním směrem ve směru na Trnovany. Aktuálně je v plánu úsek dlouhý půl kilometru na pravém břehu řeky, který naváže na cyklostezku končící u mostu v Rooseveltově ulici u hlavního vlakového nádraží. Asfaltová komunikace v šíři tří metrů povede pod mostem a dál v trase nynější cesty kolem sil na obilí, část bude vedena jako cyklostezka a část jako cyklotrasa se smíšeným provozem. Město v minulých dnech vypsalo výběrové řízení na firmu, která ji postaví. Radnice také podala žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Náklady se odhadují na šest milionů korun.

Na území Žatce je cyklostezka Ohře rozdělena do šesti úseků. Hotové jsou úseky číslo 3 na pravém a 4 a 5 na levém břehu řeky v celkové délce dva a půl kilometru. Na zmíněný úsek číslo 2 by v budoucnu měl navázat téměř kilometr dlouhý úsek číslo 1 směrem na Trnovany. Zmíněný úsek na Nechranice nese označení 6.