Velkou vlnu emocí zdvihla v Podbořanech nedávno zprovozněná cyklotrasa z města směrem na Čejkovice.

Milovníci jízdy na kole jsou rádi, že se začíná v tomto směru něco dít; jedním dechem ale dodávají, že v současném stavu je téměř nesjízdná. Radnice proto uvolnila peníze alespoň na základní úpravy.

Nezpevněné kukuřičné pole, kde když zaprší, uvázne v blátě i to nejlepší horské kolo. Na cestě je zpevnění v podobě rozbitých dlaždic, o které jen píchnete. Cesty jsou takřka nesjízdné, i zkušení cyklisté s novou cyklotrasou měli potíže.

„Do cyklostezky má tato trasa opravdu zatím hodně daleko. Chtěli jsme lidem rychle nabídnout nějakou trasu, po cyklostezkách je hlad, ale možná jsme to trochu uspěchali. Musíme proto s jejím stavem něco udělat,“ přiznal starosta Podbořan Radek Reindl.

Zastupitelé proto stáli před rozhodnutím, zda stezku zrušit, protože v současném stavu byla nevyhovující, nebo investovat do projektu další peníze. Nakonec schválili uvolnění dvou milionů, za něž se mají v některých úsecích udělat pevné cesty. „Za tyto peníze se zpevní nejhorší úsek od Podbořan kolem kafilerie do Dolánek,“ upřesnil Martin Gutzer, tajemník podbořanské radnice.

Další tabule a odpočívadla

Měnit se ale bude i další úsek. Namísto současných špatně sjízdných cest povede někde cyklostezka po málo využívaných silnicích. „Mezi obcemi Dolánky a Oploty povedeme trasu po silnici přes Kaštice a Neprobylice. Provoz na těchto silnicích je minimální,“ pokračoval Gutzer.

Do konce roku mají být také instalovány další informační tabule a odpočívadla. Původní plán města počítal s tím, že město dostane dotaci a za téměř 16 milionů vybuduje pěknou cyklostezku. Kvůli nevyjasněným majetkovým vztahům ale bylo město nucené od této akce upustit. Radnice nechala udělat nakonec jen nejzákladnější práce, stezka ale přesto na některých místech nebyla sjízdná.