Město Žatec zvažuje, že se do výstavby in line stezky, která má být součástí cyklostezky Ohře, pustí samo. Na jaře sice požádalo o dotaci z Regionálního operačního programu (ROP) Severozápad, ten je ale kvůli řadě korupčních kauz pozastavený a v současné době neschvaluje nové dotace. Není vůbec jisté, kdy začne peníze zase vyplácet. Pokud se tak vůbec stane. Existuje i možnost, že celý program bude zrušen.

Město Žatec připravuje výstavbu cyklostezky a cyklotrasy Ohře v délce sedmi kilometrů. Má vést přes město a do obou směrů podél řeky Ohře končit má na jedné straně pod Bezděkovem a na druhé pod Záhořím. Sloužit má kromě cyklistů také pro stále populárnější in-line bruslení. Podle projektu vyjde na třicet milionů korun. Pokud by město obdrželo dotaci, ze své pokladny by na tuto věc zaplatilo čtyři a půl milionu korun.

Město se připravuje zároveň i na variantu, že peníze nedostane nakonec vůbec a cyklostezku by muselo hradit komplet celou ze svého investičního rozpočtu. Radnice počítá s rozdělením stavby na několik etap. Cyklostezka by byla rozdělena do pěti úseků. „V případě zrušení dotačního programu ROP Severozápad a následnému schválení zastupiteli by mohl být realizován jako první prostřední úsek mezi lokalitou Loučky a lávkou u koupaliště," sdělil místostarosta Žatce Jan Novotný s tím, že stavební náklady na tento úsek se vyšplhají na několik milionů korun.

Trasa cyklostezky by vedla po levém břehu Ohře, u lávky pro pěší přes řeku se počítá s napojením na areál zrekonstruovaného koupaliště a sportoviště, jež roste v jeho sousedství.