Frekventované křížení obou silnic se v rámci výstavby dálničního úseku u Hořoviček promění v mimoúrovňovou křižovatku, díky přeložce mohou práce postoupit do další fáze.

Pětikilometrový úsek D6 u Hořoviček se začal stavět letos na jaře. „Na stavbě například sanujeme podloží hlavní trasy, vrtáme vertikálních dreny v hloubce zhruba osmi metrů, které mají za cíl odvést vodu z hloubky k povrchu terénu a urychlují tak sedání násypu. Intenzivně také pokračuje výstavba mostu přes silnici do Bukova,“ popsala mluvčí ŘSD Dana Zikešová.

Stavbu dálnice D6 Hořovičky o délce 5,2 kilometru s předpokládanou cenou 1,9 miliardy korun plánuje ŘSD zprovoznit v roce 2025. Zhotovitelem stavby jsou společnosti Berger Bohemia, Eurovia a Stavby mostů.

Kromě Hořoviček se staví D6 také u Krupé a Hořesedel. V současné době probíhá výběrové řízení na zhotovitele navazujícího úseku mezi jesenickou křižovatkou a Lubencem.

close Mapa ukazuje budoucí dálnici D6 u Hořoviček. info Zdroj: se svolením ŘSD zoom_in Mapa ukazuje budoucí dálnici D6 u Hořoviček.

Stavbu 12kilometrové části D6 na jihu Ústeckého kraje chce ŘSD spustit na jaře příštího roku. Celá dálnice mezi Prahou a Karlovými Vary má být podle současných termínů hotová v roce 2028.