Konečné řešení pro Postoloprty, s takovým heslem přijeli v sobotu 21. února do města zástupci Dělnické strany (DS).

Podle jejich prohlášení přijely hlídky ochranných sborů monitorovat problémy postoloprtských obyvatel s Romy. Průvod městem ale moc místních nepotkal, byli schovaní. Během projevů na náměstí pak nezazněl ani jeden návrh na řešení situace ve městě, slyšet byl pouze slib, že se radikálové vrátí.

Příznivci Dělnické strany, i jejich odpůrci z řad Romů a aktivistů bojujících proti extremistům, se začali u postoloprstského vlakového nádraží pomalu scházet v sobotu po dvanácté hodině. Nakonec bylo možno před vchodem napočítat zhruba padesátku zahalených mužů i křehkých dívek, stoupenců DS, a stejný počet protivníků. Oba tábory prakticky ihned rozdělil kordon policistů, kterých bylo v Postoloprtech více než sto.

Ve třináct hodin se radikálové vydali za doprovodu policistů na pochod městem. Zamířili směrem k Mírovému náměstí, prošli také sídliště blízko Jiráskova náměstí. Nakonec se vrátili na Mírové náměstí, kde byla naplánovaná demonstrace. Celou dobu je z bezpečné vzdálenosti sledovali zástupci Romů.

Během pochodu chtěli přívrženci Dělnické strany oslovovat kolemjdoucí a ptát se jich, zda souhlasí s přítomností ochranný sborů DS, zda město dostatečně bojuje proti nepřizpůsobivým občanům a jestli se bojí Romů. Narazili ale jen na několik málo jedinců, kteří jejich pochod vítali.

Ostatní občané se totiž raději schovali, pokud někdo o pochodu nevěděl a náhodou se extremistům připletl do cesty, raději rychle hledal cestu, jak se shromáždění vyhnout. „Raději běžte do práce nebo na pivo,“ ozývalo se například na adresu radikálů, když procházeli kolem restaurace U Medvěda.

Celá akce vyvrcholila krátce po čtrnácté hodině, kdy přívrženci DS došli na Mírové náměstí. V tu chvíli se centrální prostor rozdělil na tři části. V jedné stáli členové průvodu DS a poslouchali projevy svých předáků, ve kterých mimo jiné obhajovali legitimitu DS, slíbili ustanovit Vzdor radnici v Litvínově a po svém rozebírali situaci v Postoloprtech. „Pokud radnice nebude konat, určitě se do Postoloprt vrátíme,“ uvedli a vyslechli si potlesk od svých příznivců. Sami však ani jedno konkrétní řešení problému nenavrhli, soustředili se spíše na nadávky a vyhrožování druhému táboru.

Ve druhé části, odděleni řadou policistů, stáli Romové. Z jejich strany byl často slyšet pískot a také urážky. Všemu přihlíželo několik desítek zvědavců. Právě během projevů byla situace nejvíce vyhrocená, plné ruce práce měl hlavně policejní antikonfliktní tým. I díky němu nakonec k žádným potyčkám nedošlo.v Po skončení projevů se všichni zúčastnění pokojně rozešli a Postoloprty se pomalu vracely do normálního života. „Jenom dělají bordel. Nás spíš zajímá, jestli ještě zítra budeme mít práci,“ zhodnotila situaci jen několik málo desítek minut po skončení akce žena v jedné z postoloprtských restaurací.