Desítky mosteckých policistů pátraly v pondělí 12. května v noci čtyři hodiny po dvou ztracených dětech z Mostu. Na pomoc přivolali dokonce i vrtulník.

Devítiletá dívka a dvanáctiletý chlapec, kteří z dosud neznámých důvodů odešli z domova, se nakonec našli u obce Raná na Lounsku. Objevil je jeden z motoristů, který tudy projížděl.

O rozsáhlé záchranné akci, která naštěstí skončila dobře, informovala policie. „Pohřešování dvou dětí – sourozenců oznámila policii jejich matka kolem půl sedmé večer. Sama je předtím bezúspěšně hledala u známých a příbuzných,“ sdělila tisková mluvčí mostecké policie Ludmila Světláková.

Děti okamžitě začaly hledat policejní hlídky pořádkové policie a kriminální služby. Pátraly po nich ve městě i okolí. Například prohledávali prostory u Reslu, Hněvína, Širáku, Benediktu. Prověřovali též zdravotnická zařízení a nádraží. Informaci o pohřešovaných dětech obdržely také strážníci městské policie a dispečink dopravního podniku.

Všímavý motorista nebyl lhostejný

Na pomoc policisté přivolali i vrtulník z Prahy, který nakonec nevyužili. „Po dvaadvacáté hodině totiž zavolal na linku 158 motorista Radek Strážnický z Loun, který si u obce Raná všiml ve tmě dvou osamělých dětí pochodujících po pravé straně vozovky. Protože je sám otcem, bylo mu divné, co tam děti tak pozdě dělají a rozhodl se na ně upozornit policii,“ uvedla dále Světláková s tím, že policie všímavému řidiči za jeho obětavé poskytnutí důležité informace děkuje.

Chlapci ani dívce se nic nestalo. Ještě týž den byli vráceny matce. Proč se děti rozhodly z domova odejít, policisté zjišťují.