Chcete potěšit děti v dětských domovech nebo ústavech sociální péče? Prosím. Máte jedinečnou příležitost splnit jim jejich vánoční přání. Stačí si přání vyhledat a poslat dárek, vše zdarma. „Jde o výjimečnou akci, do které se může zapojit každý, a darovat tak opravdovou radost. Sbírka Darujte hračku začala osmnáctého listopadu. Jejím cílem je pomoci dětem, které jsou znevýhodněné fyzicky, mentálně, ale i sociálně," uvedl Peter Duhan, generální ředitel Českého rozhlasu, partnera akce, která letos probíhá už pošestnácté.

A jak na to? Je možné darovat hračku, která potěší děti v dětských domovech, ústavech sociální péče a stacionářích. „Díky databázi přání, kterých je letos rekordní počet, a speciální aplikaci je možné hračku darovat zcela konkrétnímu dítěti. Každé z dětí si namalovalo svá přání už v září a říjnu. Na základě toho vznikla databáze přání, z které si každý dárce může vybrat. Vybrané a zakoupené dárky mohou lidé poslat bezplatně prostřednictvím přepravního partnera sbírky společnosti GLS, poštou nebo osobně přinést na adresu rozhlasu ve Vinohradské ulici v Praze, a to až do 14. prosince. Sběrné místo je otevřeno denně od devíti do devatenácti hodin," prozradil návod Jiří Hošna, tiskový mluvčí Českého rozhlasu.

Můžete darovat také učební a studijní pomůcky pro dospívající nebo zařízení pro domácnost pro mladé, kteří už z ústavů musí odejít a vybavení jim chybí.

Více informací o akci a hlavně také databázi přání najdete na www.darujtehracku.cz. Všechny dárky najdou děti pod stromečkem ve svých domovech či ústavech. „O oblíbenosti projektu Darujte hračku svědčí i nárůst domovů, dětí a přání, kterých je letos rekordních 5140 od 2570 dětí a klientů ze 70 domovů a ústavů. Věřím, že se nám všechna povede uspokojit jako loni, kdy se společně podařilo splnit 3 964 přání z celkového počtu 3 966 od 1 983 dětí a klientů," dodal Pavel Klempíř, ředitel společnosti, která projekt realizuje od roku 1997.