Diskotéka bez drog, kouření a alkoholu proběhla ve čtvrtek večer v Žatci na Moskvě. Akce nazvaná Škodí drogy zdraví? aneb tráva je pro králíky byla projektem Veroniky Stebilové, studentky žateckého gymnázia.

Projekt gymnazistky

Veronika se přihlásila do programu jarních projektů mládeže na gymnáziu. Společně s ostatními představiteli vítězných projektů obdržela granty od Evropského sociálního fondu, společnosti T-Mobile a Aisis. Smyslem projektu bylo seznámit mládež zábavnou a nenásilnou formou s riziky a následky užívání drog. Veronika Stebilová oslovila člověka, jenž má s drogami mnoho zkušeností – Terezu Pergnerovou.

„Udělala jsem chyby a nechci, abyste je udělali taky. Jsem moc šťastná za druhou šanci, ne každý ji dostane,“ řekla televizní moderátorka, která měla potíže s drogami a do Žatce přijela bez nároku na honorář. Čtvrteční setkání zahájili moderátor Radek Komoráš a Veronika Stebilová.

Sál praskal ve švech

Zájem návštěvníků byl ohromný, sál byl zcela zaplněn. „Atmosféra je skutečně vynikající, jsem ráda, že jsem tu,“ řekla Aneta Břízová, studentka gymnázia. Když konečně dorazila Tereza Pergnerová, mohli návštěvníci vznést jakékoli dotazy týkající se drogové tématiky. Zájemcům dala i pár podpisů.

Po Terezině odjezdu začala nejzábavnější část programu – diskotéka. Mladí lidé při ní dokázali, že jsou schopni bavit se bez drog, kouření a alkoholu. Příprava zabrala studentce dost času, s organizací jí pomohli i rodiče Stanislav a Ivana Stebilovi. „Patří jim moje poděkování,“ říká autorka projektu. Ochranku tvořili příslušníci žateckého vojenského Útvaru rychlého nasazení.

Na projektu se podílela i Komise pro prevenci sociálně nežádoucích jevů Ředitelství výcviku a doktrín ve Vyškově a Krajské vojenské velitelství v Ústí nad Labem. Hudební produkci zařídil Karel Fiala. Do přípravy se zapojili i studenti gymnázia. „Čtrnáct žáků celý den připravovalo sál,“ řekla učitelka gymnázia Dagmar Vlčková.