V Lounech chtějí mít větší páky na provozovatele diskoték a dalších hudebních podniků, co se týká rušení nočního klidu. Radnice proto připravila vyhlášku, která umožní víkendovou hudební produkci jen do půlnoci. Kdo bude chtít mít otevřeno déle, musí radnici požádat o výjimku. Týkat se to bude hlavně provozovatelů diskoték, ale i plesů a tanečních zábav.

Nyní se mohou akce konat do dvou hodin, podle připravované vyhlášky musí hudební produkce skončit o půlnoci. Kde se budou chtít bavit déle, musí požádat radnici o výjimku. „Podniky, které budou chtít hrát déle, budou muset mít výjimky. Sledujeme tím to, abychom do nich mohli zahrnout naše podmínky, za kterých to umožníme. Do vyhlášky je dát nemůžeme," vysvětlila Renáta Čapková, tajemnice lounské radnice. Mezi podmínky bude patřit třeba i úklid prostorů před podnikem a dohlédnutí na to, aby tam byl klid.

Radní už vydali tři výjimky, a to pro hudební Retro klub v Husově ulici a diskotéky Zanzibar a York New Impérium. O víkendu tam mohou hrát do čtyř hodin ráno.

Pokud někde budou problémy, třeba s hlukem nebo nepořádkem od rozdováděných hostů, radnice může výjimku zrušit nebo už ji neprodlouží. Novou vyhlášku ještě budou schvalovat zastupitelé.

Zpřísnění podmínek souvisí s problémy, které Lounech některé hudební kluby přinášely. A to hlavně s diskotékou Imperium v Poděbradově ulici. „Nyní už všichni podmínky dodržují. Dohlíží na to městská policie, která i měří hlučnost," sdělila R. Čapková.