Tehdejší Fučíkovo divadlo vzniklo v Lounech přestavbou Hotelu Záložna. Na stavbu byla utvořena sbírka. E. F. Burian byl první, kdo přispěl částkou 10 tisíc korun.
Slavnostního zahájení divadla se ujal 29. října 1950 Dramatický odbor Tyl Louny se Strakonickým dudákem. První představení Krajského krušnohorského divadla se uskutečnilo 1. listopadu 1950. Do Loun přijela činohra Most s představením Stavěli zedníci. Hned druhý den se představilo opět Krajské krušnohorské divadlo – tentokrát soubor opery Ústí nad Labem s Jakobínem od Antonína Dvořáka.
Jen pro zajímavost, tehdejší Krajské krušnohorské divadlo mělo ještě další činohru, a to v Teplicích.
V kronice je také zaznamenáno, že 5. listopadu se v divadle představil například Dramatický soubor „Sokol“ Černčice, posluchačům zahrál i Severočeský symfonický orchestr.
Přímo svátkem bylo například představení pražského Národního divadla. Poprvé přijelo 5. února 1951, kdy v Lounech předvedli v civilním oblečení pásmo z Rostandova Cyrana z Bergeracu Zdeněk Štěpánek, Marie Burešová, Miroslav Doležal, Emil Bolek, Václav Švorc a František Velebný.
I další výčet her a herců je přímo skvostný – například Lakomec, Višňový sad, Ženitba, Zkrocení zlé ženy či opery Rigoletto, La Traviata. Z herců můžeme zmínit například jména Smolík, Pešek, Průcha, Kouhout, Štěpánek, Neumann, Záhorský, Petrovická, Matulová, Šejbalová, Filipovský, Dohnal, Plachý, Kemr, Nesvadba, Höger, Voska a další.
Poslední zápis v kronice je z 16. října 2003, kdy do Loun přijel Vladimír Hron.
Pro město Louny historická kronika nyní dostala své evidenční číslo a byla uložena mezi archiválie.