„On-line prodej vstupenek jsme spustili začátkem září a samotné nás příjemně překvapilo, jaký je o to velký zájem. Přibližně třetinu všech lístků v předprodeji si zájemci koupili tímto způsobem,“ sdělil ředitel lounského divadla Jakub Bielecki.

Prodej přes internet přináší jednodušší nákup vstupenek, zájemcům po zaplacení přijdou elektronickou poštou. Novinku oceňují třeba lidé, kteří pracují mimo Louny a z časových důvodů si nestíhají koupit vstupenku klasicky v pokladně divadla. „Předpokládáme, že nám novinka přinese také nové diváky,“ dodal Bielecki.

Lidé, kteří si chtějí koupit lístek v pokladně divadla, se nemusejí bát, že na ně zbydou jen nějaké vzadu. Část vstupenek z předních řad je rezervovaná právě pro ty, kteří si je přijdou koupit touto klasickou cestou.

Do Žatce dorazil král Fridrich Falcký.
FOTO: Do Žatce přijel král Fridrich Falcký

Během letní přestávky v lounském divadle opravili klimatizaci a plynový kotel. V zákulisí je nový mixážní pult, který zlepšil zvuk v hledišti.

Prvním představením nové sezony je koncert komorního souboru Tri Tones v úterý 17. září. Hned další den přijede do Loun česká folková skupina Spirituál Kvintet, která oslavuje svoje narozeniny posledními koncerty a po 60 letech se loučí se svými fanoušky. Lounský koncert je vyprodaný.

Jen několik posledních vstupenek zbývá na říjnovou Dámskou šatnu s herečkami Danielou Kolářovou a Danou Batulkovou. Známí herci se objeví také v komedii Titanic, ve které excelují Miroslav Vladyka a Filip Blažek.

Oslavy 130 let od založení muzejního spolku byly hlavním lákadlem Dnů evropského dědictví v Lounech.
OBRAZEM: Lounské muzeum slaví při Dnech evropského dědictví 130 let

Další novinkou nové sezony jsou páteční představení. To první obstará Divadlo Kalich s komedií Lady Oskar. Jana Paulová, Ladislav Hampl, David Suchařípa a další zahrají pro majitele vstupenek abonmá B ve čtvrtek 3. října, ostatní zájemci mohou přijít o den později. „V Lounech je tradicí chodit do divadla v neděli. Uvidíme, jaký bude o páteční představení zájem. Pokud ano, přidáme k nedělím i pátky,“ přiblížil Jakub Bielecki.

V Žatci až v říjnu

Na novou sezonu se připravují i v Žatci. Z důvodu pořádání Dočesné zahajuje tamní městské divadlo, kde sídlí i kino, novou sezonu tradičně v říjnu. „V těchto dnech dochází k opětovnému stěhování kinové technologie z letního kina zpět do budovy divadla a vše se opět připravuje k pravidelným filmovým projekcím. Během prázdnin se naši technici postarali o opravu a pravidelnou údržbu divadelní technologie,“ sdělil Karel Fiala ze žateckého divadla.

Návštěvníci se v nadcházející sezoně mohou těšit na mnohé známé tváře. Například na Miroslava Donutila, Richarda Krajča, Filipa Blažka, Miroslava Vladyku, Lukáše Vaculíka, Danu Morávkovou, Martina Zounara, Danielu Šinkorovou, Davida Švehlíka, Aleše Cibulku, Zdeňka Pohlreicha nebo Petra Vondráčka.

Petr Kinšt, Žatecký a lounský deník
Komentář: Neměnná Dočesná