Denisa Czervoniaková z Postoloprt vyhrála soutěž Dívka roku. O jejím velkém triumfu v celostátním finále rozhodla v sobotu 16. května v podvečer porota v Masarykově divadle v Jičíně.

Soutěž je určena pro dívky od 13 do 15 let věku. Denisa Czervoniaková vyhrála základní kolo, které se konalo v březnu v žateckém divadle i následné plzeňské semifinále. A svými vystoupeními přesvědčila i porotu složenou ze známých tváří v Jičíně. Nechyběli v ní například herci Jiří Mádl a Sagvan Tofi, tanečník Vlastimil Harapes nebo Česká Miss 2009 Iveta Vítová (za svobodna Lutovská).

„Byl to pro mě úžasný zážitek, vítězství jsem vůbec nečekala. Trochu paradoxně jsem měla ale větší trému v semifinálovém kole v Plzni, ze kterého jsem chtěla postoupit. Finále v Jičíně jsem si už užívala, žádné podobné ambice jsem neměla," sdělila Deníku. A čeho se nejvíc obávala? „Určitě rozhovoru s moderátorem Pavlem Cejnarem na vylosované téma. Ostatní vystoupení jsem si mohla připravit dopředu, tohle ale ne," dodala 15letá Denisa. Ta je žákyní 9. třídy ZŠ Postoloprty, v září nastoupí na lounské gymnázium. Má řadu koníčků, tancuje, hraje na klávesy, vystupuje v Postoloprtských mažoretkách. Jako mažoretka je mistryní republiky. Nyní možná před ní stojí další dráha - modeling. „Určitě by mě to bavilo," říká.

Připomeňte si: Denisa bodovala i v semifinále Dívky roku v Plzni

Denisu doprovodila na finále do Jičína početná skupina příbuzných a známých, v publiku měla velkou podporu. „Byl to výborný zážitek, hodně emotivní, vůbec se to nedá popsat. Denisa byla výborná, jsme na ni všichni pyšní. Ale i ostatní holky byly skvělé," sdělila Ilona Czervoniaková, maminka Denisy.

V publiku nechyběla ani Oldřiška Provazníková ze Žatce, jež patří do týmu, který zajišťoval tamní základní kolo. „Denisa byla jedním slovem perfektní. Její pozitivní energie vtáhla všechny diváky, úplně rozzářila celé divadlo v Jičíně," sdělila své dojmy. „Že to může Denisa dotáhnout v této soutěži hodně daleko, jsme poznali už při Dívce v Žatci," dodala.

„Je třeba poděkovat našim partnerům, bez kterých bychom nemohli základní kolo v Žatci vůbec uspořádat a Denisa by se tak této soutěže nezúčastnila. To by byla velká škoda," dodal Radek Komoráš, další člen žateckého týmu soutěže Dívka. „Určitě bych chtěla všem, kteří mě podporovali, moc poděkovat," říká Denisa Czervoniaková.

Zatím poslední dívkou ze žateckého základního kola, která celorepublikové finále vyhrála, byla v roce 2008 dnešní úspěšná modelka Blanka Patricie Skálová z Loun.