Jedenáct dívek se v sobotu 7. března představí v žateckém divadle při finále soutěže Dívka roku. Letos se koná jubilejní 15. ročník a pořadatelé si libují: „Tolik šikovných děvčat už dlouho v žateckém finále nebylo," říkají.

Nejlepší tři postoupí ze žateckého finále do oblastního kola, vrcholem této soutěže je pak celorepublikové finále. „Nechci to zakřiknout, ale myslím, že letos v něm budeme mít opět zastoupení. V žateckém finále je opravdu řada šikovných děvčat, které pokud své sestavy nepokazí, mohou dojít v soutěži daleko," říká jeden z organizátorů Radek Komoráš, který bude s Radkou Maškovou zároveň galavečer moderovat.

Zájemci se mohou přijít podívat, finále začíná v sobotu v 16 hodin. Vstupenky ještě jsou. A i návštěvníci finále budou prostřednictvím hlasovacích kuponů, které obdrží, volit svou Miss. Celkem se při finále udělí šest titulů. „V porotě zasedne řada zajímavých lidí. Například známý bavič a zpěvák Vladimír Hron, který zároveň vystoupí. Navázali jsme také zajímavou spolupráci s chomutovskými hokejisty, v porotě usedne obchodní ředitel Pirátů David Dinda," sdělil R. Komoráš.

Téma cílí na Žatec

Letošní téma základního kola v Žatci nese název Mladci na chmelu a je inspirováno vystoupením dětí z mateřské školy Alergo. „Je to vlastně poprvé, kdy se téma takto přímo dotýká Žatce," vysvětlil R. Komoráš.

Soutěž je určena pro dívky od 13 do 15 let věku. Ve finále budou soutěžit ve čtyřech disciplínách: rozhovor s moderátory, cvičení aerobiku, módní přehlídka a volná disciplína. Dívky s týmem, který soutěž zajišťuje (Radka Mašková, Michaela Klánová, Oldřišky Provazníkové a Radek Komoráš), v minulých týdnech pilně nacvičovaly.

Zajímavostí letošního ročníku je, že v žateckém finále jsou zastoupené slečny z celého kraje. Tedy nejen ze Žatce, ale třeba i z Postoloprt, Chomutova nebo Ústí nad Labem.