Dobrá zpráva pro všechny, koho trápí bolavé zuby. V Lounech začne sloužit nová zubní klinika, vzniknout má v objektu bývalé obchodní akademie v ulici Osvoboditelů, kterou od Ústeckého kraje koupila společnost Vaše zubní centrum.

Budova bývalé obchodní akademie v Lounech.Přípravné práce už začaly, v minulých dnech se před budovou odstraňovala nevyhovující zeleň. „Nyní provádíme projektové práce, které ukážou, kolik se toho bude muset při rekonstrukci budovy udělat. Na základě toho budeme znát bližší termíny. Když půjde vše dobře, chtěli bychom se stavebními úpravami začít během měsíce a centrum otevřít ještě letos, nejpozději ale na jaře roku 2019,“ sdělil jednatel společnosti Jan Čáka.

Jednou z podmínek, za kterých Ústecký kraj za 5,2 milionu korun společnosti bývalou školu nedávno prodal, bylo, že nový majitel musí zprovoznit kliniku nejpozději 30. dubna 2019.

BUDE I LABORATOŘ

V minulých dnech se před budovou kácela zeleň. „Bude tam odstavná plocha pro sanitky a vjezd. Část zeleně překážela, proto jsme ji museli vyřezat. Chtěli jsme využít vegetačního klidu ještě této zimy, abychom tyto práce nemuseli dělat až někdy na podzim a případně aby nás to nezdrželo,“ vysvětlil Čáka.

V objektu má vzniknout zubní klinika s laboratořemi, pracovištěm dentální hygieny a ordinacemi pro čtyři stomatology. V jednom patře má být rehabilitace. „Celá budova bude sloužit pro zdravotnictví,“ řekl Jan Čáka.

Zubní lékaři v Lounech stejně tak jako na řadě míst Česka chybějí. Podle Jana Čáky má však společnost Vaše zubní centrum stomatology zajištěné. „Na tomto projektu pracujeme už delší dobu. Personál máme dlouhodobě zajištěný. Půjde o nové zubaře, kteří dosud v Lounech nepůsobí, jejich počet se tak ve městě zvýší,“ upozornil Jan Čáka.

Nedostatku pacientů se rozhodně neobává. „V současné době do naší zubní kliniky v Ústí nad Labem jezdí 1500 lidí z Loun. Dalších 1500 máme na čekací listině,“ sdělil.

Vedení města vznik nové zubní kliniky vítá. „Je to dobrá zpráva, zubařů je v Lounech nedostatek. Obyvatelé města za nimi musí jezdit jinam,“ připomněl lounský místostarosta Jan Čermák.

Velký nadstav pacientů mají stomatologové v celém okrese Louny. Najít zubaře, který by bral nové pacienty, je obtížné. Uspějí však právě u nové společnosti, která zájemce nabírá už nyní. „Zajistěte pro sebe a svou rodinu odpovídají zubní péči a předběžně se u nás registrujte,“ stojí na webových stránkách společnosti.