Přípravy na charitativní akci Dobrodění, která letos proběhne už v sedmém ročníku, jsou v plném proudu. Členové pořádajícího občanského sdružení Dobroděj opět vytvářejí podobu dne pro celou rodinu, který se jako obvykle uskuteční v lounské restauraci Stromovka. Těšit se můžeme na 22. června.

„Návštěvníci se mohou těšit na odpoledne plné her, pohádek, muziky a snad i na kouzelníka. Jako v minulých letech své služby nabídnou kadeřnice a tatérka, která vaše těla pokreslí třpytivými obrázky. Chybět nebude ani přehlídka modelů aut a oblíbený stánek, v kterém si děti budou moci malovat a tvořit," slibuje za pořadatele Adéla Janečková. Divadelní soubor Klouzák má připravený poučný program s názvem Polámal se mraveneček, v němž budou děti zábavnou formou poučeny o pravidlech poskytování první pomoci. Odpolední blok pak nabídne společné aktivity ratolestí se svými rodiči.

Nebudou chybět večerní koncerty

Odpoledne a večer budou jako obvykle už patřit spíše dospělým. „V podvečer zahraje Klouzák představení Marmeláda a večer přinese spoustu skvělé muziky. Potvrzeny jsou čtyři kapely. Jako každý rok zahraje kapela Paralet, která tvoří početnou část Dobrodějců, dále se představí skupina Bedňáci, Pilgrim Pimple a mladá lounská hudební formace Winday.

Cílem oblíbené charitativní akce je nejen připravit den plný zábavy, ale především vybrat finance na dobrou věc. Například loni se podařilo sdružení Dobroděj shromáždit téměř 58 tisíc, které věnovali dennímu stacionáři pečovatelské služby v Lounech.

(zpp, aj)