Devatenáct fotbalových týmů, tvořených kluky ve věku do devíti let, změřilo v sobotu 29. června síly v pěkně připraveném turnaji na hřišti v Dobroměřicích. Původně jich bylo přihlášeno dvacet, ale hráči z Mariánských Lázní nakonec nedorazili.

Turnaj měl dokonce i mezinárodní účast, neboť se ho neváhaly zúčastnit dva celky ze Sarajeva, hlavního města Bosny a Hercegoviny. Kluci s realizačním týmem cestovali na Lounsko ze své země 1200 kilometrů, aby si mohli na turnaji s novou tradicí zahrát. A udělali dobře: jeden z jejich fotbalistů se stal nejlepším střelcem turnaje a zároveň byl také vyhlášen nejlepším hráčem.

Setkání uspořádal FK Dobroměřice s podporou své obce a Ústeckého kraje. Turnaj dostal název O pohár hejtmana Ústeckého kraje a letos proběhl ve druhém ročníku. Hrálo se na čtyřech hracích plochách se zmenšenými rozměry, každé utkání trvalo 15 minut. Zúčastnily se stovky malých hráčů, jimž vydatně fandili jejich rodiče a příbuzní. Kluky přijel podpořit také populární herec Jiří Pomeje. Pochválil je za lásku ke sportu a slíbil, že příští rok s sebou přiveze i nějakého slavného fotbalistu, možná prý Tomáše Rosického.

„Byl to vydařený den, jsem velmi spokojen. Zúčastnily se týmy z různých míst České republiky. Kamarádi fotbalisté ze Sarajeva si náš turnaj sami našli podle propozic na internetu a projevili zájem tady hrát. Rádi jsme jim to umožnili a díky tomu máme už ve druhém ročníku i mezinárodní účast," hodnotil jeden z pořadatelů Aleš Havelka, trenér přípravky FK Dobroměřice. Výsledky nebyly ani tak důležité, hlavní bylo, že kluci a všichni účastníci strávili parádní zajímavý den na začátku prázdnin.

Setkání bylo doslova oslavou pravidelného sportování v dětském věku, fandění, soutěžení, ducha fair-play. Ale také práce všech trenérů, rodičů a dalších lidí, kteří se věnují rozvíjení dovedností a talentu malých sportovců. Věnují se jim den co den, ve svém volném čase, za každého počasí, bez požadavků na plat, bez zájmu novinářů a jejich oslavných článků. Přesto právě oni jsou těmi největšími „hvězdami", které svou pílí a obětavostí určují vývoj a budoucí dráhu každého fotbalisty či dalších sportovců.

Konečná tabulka