Hodně lidí se pohybovalo také na náměstích Svobody, Hošťálkově a Prokopa Velkého, kde byla další pódia. Své produkty nabízelo 57 pivovarů, piv se vypily stovky sudů. Kvůli velké konzumaci alkoholu měli plno práce záchranáři. „Buďte na sebe opatrní a zvažte množství alkoholu, které konzumujete. Protože těch výjezdů k různým zraněním a zhoršením zdravotního stavu, pod která se podepsal alkohol, je letos nějak mnoho,“ uvedli v noci z pátku na sobotu žatečtí záchranáři.

Během slavností se téměř nezastavili, ošetřili pět desítek lidí, téměř dvacetkrát vyjížděli se sanitou. „Ošetřovali jsme od odřenin pat, bodnutí vosou a drobných úrazů až po silně toxikované osoby alkoholem i drogami v bezvědomí, epileptiky po záchvatu křečí, několik lidí po kolapsu, muže s úrazem hlavy po napadení, dalšího, který si po pádu poranil kyčel. Desítka pacientů byla převezena do nemocnice,“ informovali záchranáři.

V rámci žatecké Dočesné se koná pravidelně ve Chmelařském institutu degustace piv.
Při Dočesné v Žatci se degustovala piva. Vyhrálo vaše oblíbené?

Podle ředitele žatecké městské policie Miroslava Solara letošní ročník slavností ale nevybočoval z pohledu strážníků nijak z normálu. „Obdrželi jsme celkem 19 oznámení. Řešili jsme několik opilých lidí, ale i špatně zaparkovaná a překážející auta v ulicích,“ sdělil. K větší potyčce došlo na Kruhovém náměstí, kvůli včasnému zákroku strážníků a státní policie se povedlo konflikt urovnat v zárodku.

Vratné kelímky, které se na letošní Dočesné používaly premiérově, výrazně přispěly k větší čistotě města během akce, ale zvláště pak po ní. Jak se ukázalo, placený vstup do „letňáku“ hudebnímu festivalu, jenž v něm probíhal, alespoň podle zájmu návštěvníků neuškodil. Prodalo se zhruba dva tisíce vstupenek. „Obě tyto pozitivní zkušenosti zdůraznily úspěch letošní Dočesné, která opět zaplnila Žatec jeho obyvateli i návštěvníky z mnoha jiných měst i zemí.

V Žatci začala 66. Dočesná
VIDEO: V Žatci začala Dočesná, hned první den dorazily na slavnosti tisíce lidí

Dobrá nálada panovala v pátek a sobotu nejen v historickém centru, ale i při doprovodných akcích. Lidé se bavili jak prohlídkami Muzea Homolupulů, tak návštěvou areálu chovatelů, ale skvělou atmosféru měl třeba i sobotní festival Underwall pod Nákladní ulicí. A zatímco prostory se zábavními atrakcemi byly nabité energií a hlukem, Klášterní zahrada nabídla oázu klidu a pohody,“ sdělili pořadatelé z městského divadla.