Slavnostní zahájení se plánuje v pátek v 18 hodin na pódiu na náměstí Svobody. Během večera se tam vystřídají kapely Brutus, Turbo a Kabát revival.

66. Dočesná proběhne v Žatci
1. a 2. září. Program najdete
na stránkách docesna.cz.

Sobotní program před radnicí začne v 10 hodin vystoupením dechovky Lounská třináctka, během dne se na pódiu vystřídá řada kapel včetně skupiny Buty.

Na náměstí se také chystá slavnostní stržení prvního štoku na nejmenší chmelničce na světě, a to ve 13.25 hodin.

Zákaz vjezdu. Ilustrační foto.
Řidiči, pozor: Dočesná uzavře náměstí i ulice. Omezení budou v Žatci čtyři dny

V pátek a sobotu připravili pořadatelé hudební program také na Hošťálkově náměstí, kde opět nebude chybět festival pouličního jídla, na náměstí Prokopa Velkého, v Klášterní zahradě, Dvořákově ulici nebo v areálu Žateckého pivovaru. Další scéna se chystá v sobotu u ramp pod Nákladní ulicí, na Žižkově náměstí a náměstí 5. května jsou pro zájemce připravené pouťové atrakce a kolotoče.

Program na zmíněných místech je pro návštěvníky zdarma, platit se bude vstup do areálu letního kina. Ještě v pátek 1. září se dá vstupenka koupit za 590 korun, v sobotu 2. září to bude 790 korun. V předprodeji zmizelo zhruba 1800 vstupenek, dá se tak očekávat, že se vyprodají i ty zbývající.

Na žatecké Dočesné zahraje místo kapely Sto zvířat formace Circus Problem
Místo kapely Sto zvířat zahraje na Dočesné v Žatci roztančený Cirkus Problem

Během soboty „v letňáku“ vystoupí Xindl X, Trautenberk, Aneta Langerová, Olympic, Tomáš Klus, původně avizovanou skupinu Sto zvířat kvůli srpnovému úmrtí zpěváka a hudebníka Jana Kaliny nahradí Circus Problem. Program v letním kině uzavřou před půlnocí Tata Bojs.