V Žatci zítra, v pátek 4. září, začíná 58. ročník slavností chmele a piva Dočesná. Během pátku a soboty, kdy bude na třech scénách probíhat hudební program, se čekají desítky tisíc návštěvníků. Ti budou moci ochutnat výrobky ze 45 pivovarů. Vyrovná se tedy loňský rekord v jejich počtu. Chybět nebudou malé i velké české pivovary, přijedou také německý a japonský pivovar.

Logo žatecké DočesnéKvůli Dočesné musí řidiči počítat s omezeními. Už od počátku tohoto týdne bylo kvůli příjezdu kolotočů a dalších atrakcí komplikované parkování v centru města, od dnešního dne se místa se zákazem parkování ještě rozšíří třeba o celé náměstí Svobody. A od čtvrteční 18. hodiny se vjezd do centra tradičně úplně uzavře, auta bez povolenek tam budou moci zase až v neděli od 12 hodin.

Na ulici Komenského alej bude omezena rychlost na 30 kilometrů v hodině. A to v prostoru mezi letním kinem a náměstím Prokopa Velkého, kde bude dvojice hudebních scén. Opatření má zvýšit bezpečnost přecházejících lidí přes tuto frekventovanou komunikaci.

Dnes by před radnicí mělo vyrůst velké pódium hlavní scény, od zítřejšího rána se začnou stavět po městě stánky. Hudební program bude stejně jako loni probíhat na třech pódiích na náměstí Svobody, náměstí Prokopa Velkého a v areálu letního kina. Program bude připraven také ve Dvořákově ulici.