Podobnou situaci už zažila řada řidičů. Zaparkují auto a když k němu po chvíli přijdou, stojí jinde. Jako se to stalo v neděli 5. ledna odpoledne v centru Loun. „Řidič osobního auta Opel Movano ho nezajistil, samovolně se rozjelo a narazilo do lampy veřejného osvětlení, ze které následně spadlo svítidlo. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 500 korun, na veřejném osvětlení pak na 20 tisíc korun,“ přiblížila policejní mluvčí Miroslava Glogovská. Řidič dostal na místě od policistů pokutu.

Samovolné rozjetí aut řeší policisté v okrese Louny několikrát do roka, většinou se jedná spíše o úsměvné případy bez zranění.

Proražený plot

Loni na jiném místě Loun se rozjelo auto z kopce a o kus dál narazilo do stromu. I v tomto případě se nikomu nic nestalo, potencionální nebezpečí ale hrozilo v tom, že vůz při své osamocené pouti projel křižovatkou.

Další podobný případ se stal v Lounech před třemi lety. U kruhového objezdu v ulici Josefa Fouska vjela dodávka do plotu přilehlé zahrady. Nejdřív vůz přejel chodník, prorazil plot a zůstal stát nahnutý na jeho podezdívce. Řidič vozidla policistům sdělil, že auto zaparkoval na několik desítek metrů vzdáleném náměstí K. Biebla a odtamtud se samovolně rozjelo z kopce.

I v tomto případě bylo velké štěstí, že se nikomu nic nestalo.

Podobné příhody však mohou skončit také tragicky, jako tomu bylo například před několika lety u Očihovce na Podbořansku. Devětatřicetiletý muž tam sázel brambory, když ho zřejmě závada na sazeči přiměla sesednout z traktoru a zkontrolovat stroj.

„Traktor se ze svahu samovolně rozjel. Řidič, který stál nedaleko, se ho snažil doběhnout. Při pokusu o zastavení upadl pod traktor, který ho přejel,“ přiblížila tehdy policejní mluvčí Jaromíra Střelcová. Muž svým zraněním podlehl.

Zacouvat, to už chce fištróna

Spadlé koule z lamp veřejného osvětlení v centru řešila Technická správa města Loun v minulých letech už několikrát. „Poměrně často se stává, že nám do sloupů osvětlení narazí řidiči. Hlavně při couvání. Zpravidla jde o zásobovací dodávky. V samotných koulích problém není, ty za jejich lem drží čtyři šrouby. Pomohla by spíš větší opatrnost řidičů,“ vysvětlil Tomáš Smetana, vedoucí střediska veřejného osvětlení lounských technických služeb.