Novým ředitelem Domova pro seniory a pečovatelské služby v Žatci se stal Petr Antoni. Ve funkci nahradil Josefa Kolerta, jenž odešel do důchodu.

Petr Antoni působil 11 let na žateckém městském úřadě, posledních osm let vedl odbor sociálních věcí. Na základě výběrového řízení ho do funkce ředitele Domova pro seniory jmenovali v minulých dnech žatečtí radní. Ti zároveň rozhodli, že zmíněný odbor radnice povede Kamila Sulíková z agendy sociálně právní ochrany. A to do doby, než bude tato funkce obsazena novým vedoucím úředníkem.

„Na novém místě bych rád aplikoval zkušenosti ze sociální oblasti ve veřejné správě do prostředí pobytových zařízení sociálních služeb. Domov jsem dlouhodobě sledoval a s panem ředitelem Kolertem jsem byl v úzkém pracovním kontaktu," sdělil Petr Antoni.

Domov pro seniory v Žatci vznikl po druhé světové válce. Předloni došlo na jeho rozšíření k původním 83 lůžkům na 47 pokojích přibylo 46 lůžek v zadním traktu, kde byl otevřen areál se zvláštním režimem. Pod domov spadá také pečovatelská služba. Ta spravuje 170 bytů v domech v Písečné ulici a U Hřiště.