Na silnici I/7 Praha - Chomutov u benzínové pumpy u Chlumčan na Lounsku proběhla ve čtvrtek 14. srpna celorepubliková dopravní akce. Ta byla zaměřena na zvýšení bezpečnosti silničního provozu a na snížení rizik dopravních nehod zapříčiněných osobami pod vlivem alkoholu.

„Policisté při ní zkontrolovali celkem 66 vozidel, přičemž nezjistili žádného řidiče pod vlivem alkoholu. U některých kontrolovaných motoristů řešili policisté méně závažné dopravní přestupky domluvou a 48 řidičů, u kterých kontrola proběhla zcela bez závad, odměnila promotérka nealko pivem a pracovník Besipu reflexní vestou," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Podobné akce, jež mají za cíl snížit riziko dopravních nehod, probíhají a budou probíhat i v následujících dnech. „Policie ČR tuto akci pořádá ve spolupráci se svazem pivovarů a sladoven již čtvrtým rokem a v Ústeckém kraji se do ní zapojuje také krajský koordinátor BESIPu," dodala v pátek lounská policejní mluvčí.

Český svaz pivovarů a sladoven zastupovala v Chlumčanech Eva Rohlová, která předávala řidičům bez prohřešků nealkoholické pivo.