S přicházejícím jarem musí řidiči počítat s tím, že jsou policisté na silnicích daleko častěji. A rozdávají pokuty. Při středeční dopravní akci zkontrolovali 70 řidičů. Padesát z nich se dopustilo nějakého přestupku.

„O tom, že řidiči jsou na silnicích neukáznění a nedodržují bezpečnostní předpisy, se policisté přesvědčili ve středu 26. března při další z dopravních akcí. V průběhu dne zkontrolovali celkem 70 řidičů aut, z nichž 50 se dopustilo nějakého přestupku v dopravě," sdělila Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí.

Překročení maximální povolené rychlosti

Hned na místě udělili policisté 46 pokut za 23 200 korun, zbylé čtyři přestupky oznámili do správního řízení.

„Nejvíce pokut padlo za nedodržení předepsané rychlosti. Celkem 32 neukázněných řidičů zaplatilo za vysokou rychlost 17 500 korun, další čtyři řidiči budou za tento přestupek řešeni ve správním řízení. Tři motoristé nebyli připoutaní, a tak jim z jejich peněženek ubylo celkem 900 korun," vypočetla mluvčí s tím, že v jednom případě policisté zjistili nepoužití zádržného systému pásů. Řidič zaplatil 300 korun. Dva řidiči neměli v pořádku technický stav svého vozidla.

„Pomalu se blíží duben - měsíc bezpečnosti, a tak motoristé mohou očekávat, že s dopravními kontrolami na silnicích se setkají daleko častěji," dodala J. Střelcová.