Lounská pobočka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) v minulých dnech vydražila několik kuchyňských spotřebičů, jejichž příběh je poměrně zajímavý. Majitel k nim totiž přišel podvodem a soud mu je tak v rámci trestního řízení zabavil. 

„Muž na webových stránkách společnosti opakovaně a bez souhlasu a vědomí svých kolegů použil jejich tajně získané přihlašovací údaje k přihlášení do benefitního programu, který poskytovala stravenková společnost. Z těchto zaměstnaneckých účtů si poté přes internet objednával různé zboží, například parfémy, reproduktory, sluchátka, holicí strojky, pekárnu na chleba a další kuchyňské spotřebiče,“ shrnuli zástupci ÚZSVM. 

O věci však nepoctivec nakonec přišel, jeho konání se provalilo. Od soudu si za přečin neoprávněného přístupu k počítačovému systému a nosiči informací a dále za přečin podvodu odnesl roční trest vězení s podmíněným dvouletým odkladem. Součástí rozsudku bylo právě i propadnutí věcí. 

Červené Aero 662 roku výroby 1931 policie vypátrala v Lounech.
Legendární aerovku našla policie v Lounech. Skončí ve sbírce technického muzea

ÚZSVM převzal některé z těchto věcí do svého majetku a ty, které vzhledem nebo opotřebením nebyly vhodné k dalšímu prodeji, nechal ekologicky zlikvidovat. To se týkalo například pekárny na chleba nebo robotického vysavače.

Využitelné kuchyňské spotřebiče pak úřad nabídl veřejnosti k prodeji v aukcích na svých stránkách nabidkamajetku.cz

Kuchyňský robot Sencor byl k mání za vyvolávací cenu 2000 korun. Zájem projevilo 7 účastníků, aktivně dražili 3. Vítězný pátý příhoz zněl na 2400 korun. Do aukce horkovzdušné fritézy Concept za nejnižší podání stanovené na 500 korun se přihlásili 4 účastníci. Aktivně se zapojili 3 a ti během 15 učiněných podání navýšili cenu na konečných 780 korun.

„Nejvíce účastníků, a to 11, se přihlásilo do elektronické aukce na kávovar Espresso Krups. Aktivně se nakonec zapojilo jen 5 z nich, v průběhu aukce učinili 10 příhozů a kupní cenu tím navýšili z částky nejnižšího podání ve výši 1000 na 2500 korun,“ uvedl ÚZSVM.

Celková suma 5680 korun obohatí státní rozpočet.