Mohla si přilepšit k penzi. Přesto při nálezu peněz volila v současné české společnosti nepříliš typický postup. Nalezených pětadvacet tisíc korun, které jí nepatřily, poctivě odevzdala, aby se mohly vrátit původnímu majiteli.

Jedenaosmdesátiletá Ludmila Hanušová, matka režiséra Jaroslava Hanuše, bydlí v Žatci v pečovatelském domě. V květnu vyrazila na návštěvu syna na Benešovsko a při té příležitosti zašla na nákup do obchodního střediska v Čerčanech.

„Jak jsem zvyklá doma často uklízet a prohlížet byt, tak jsem tam zahlédla na zemi mezi regály nějaké zmačkané papíry,“ vypráví L. Hanušová. Když žena přišla blíž ke „smetí“, zjistila, že se jedná o něco jiného – bankovky.

„Z podlahy jsem zvedla pět pětitisícovek,“ vylíčila neobvyklý nález. Peníze mohla strčit jen tak do kapsy. Nález však ohlásila vedení prodejny a ti jí doporučili obrátit se na policii.

„Nalezené peníze jsem tedy odevzdala na policii. Když jsme šli domů s desetiletým vnukem Pepou, řekl mi, že je na mě hrdý. To mi udělalo největší radost,“ říká paní Hanušová.

Bankovky zůstaly na služebně a jejich majitel se o ně může přihlásit.