Květiny zdobí rodný dům sovětského hrdiny a lounského rodáka Otakara Jaroše. Lidé je tam pokládali v pondělí odpoledne, připomněli si tak 99. výročí narození kpt. Otakara Jaroše. Akci tradičně uspořádala Česko ruská společnost. Pár slov o životě a zásluhách hrdiny přednesla Oldřiška Kadeřábková.
Příští rok kulaté výročí „V příštím roce si připomene 100. výročí. Máme velké množství fotografií a dokumentů o Jarošově životě, proto bychom chtěli vytvořit brožurky a uspořádat větší slavnost. Věřím, že se nám to podaří,“ uvedl předseda Česko ruské společnost Louny Michal Petrik.
Město na slavnosti zastupoval místostarosta Pavel Csonka. „Při posledním setkání zde padl návrh, aby blízká Základní škola, 28. října, nesla jméno po kpt. Jarošovi. Já sám jsem tuto školu navštěvoval a vzpomínám, že ji všichni tak nazývali. Bohužel se nám nepodařilo dohledat oficiální dokumenty o tomto pojmenování školy. Nicméně budu navrhovat, aby se škola takto jmenovala,“ uvedl místostarosta. Přejmenování by nemuselo znamenat tak velký administrativní problém. Z důvodu budování dvou mateřských škol se ale bude muset změnit zřizovací listina. Nový název, pokud bude schválen, by měl být Mateřská a základní škola Otakara Jaroše.
Jméno slavného rodáka nese také ulice, ve které se rodný dům nachází.
Od roku 1938 byl Otakar Jaroš důstojníkem telegrafního vojska. V srpnu 1939 se mu podařilo přejít přes hranice do Polska, kde vstoupil do čs. jednotky v Krakově. Po zahájení II. sv. války byl internován v SSSR. Počátkem roku 1942 byl propuštěn a zapojil se do formování čs. jednotky v SSSR. V lednu 1943 jako nadporučík ve funkci velitele 1. roty 1. čs. samostatného polního praporu odjel na frontu. V březnu byla jeho jednotka pověřena obranou vesnice Sokolovo, kde u kostela padl v boji s nepřátelskou přesilou. Byl vyznamenán in memoriam Československým válečným křížem a titulem Hrdina Sovětského svazu. Čestné občanství Loun mu bylo uděleno in memoriam dne 17. června 1994.