Pravděpodobně s cílem pošpinit lounskou ČSSD dostali v minulých dnech zastupitelé a novináři informace o exekučních příkazech na radního Jana Růžka a firmu spojenou s místostarostou Pavlem Csonkou.

Navíc zpráva, ve které mimo jiné stojí i to, že současná koalice v Lounech nefunguje a že starosta Jan Kerner (ODS) odmítá respektovat koaliční partnery, přišla z e-mailové adresy Jana Růžka. Na první dojem, tak budila dojem, že autorem je právě Jan Růžek.

Ten nyní ale tvrdí, že jeho e-mailová adresa byla zneužita pro rozeslání falza. „Podám trestní oznámení. Byla zneužita moje pracovní adresa. Někdo třetí mohl nahlédnout do mojí pošty, kde jsou důvěrné informace mezi mnou a mými klienty. Vím, kdo za tím stojí,” uvedl Jan Růžek.

První exekuce se týká pražské firmy Palmeria, která má obchodní podíl ve firmě Tir Park, jejímž jednatelem je podle obchodního rejstříku Pavel Csonka. Podle Jana Růžka chtěl autor zveřejněním dokumentu spojit problémy první firmy se společností Tir Park a poškodit tak místostarostu.

Druhá exekuce se týká přímo Jana Růžka coby advokáta, nařízena byla z důvodu nezaplacení nákladů soudního řízení. Ačkoliv dlužnou částku uhradil, byla na něj uvalena exekuce, proti čemuž podal stížnost.„Exekuce samotná byla zrušena asi týden poté, co jsem se o ní dozvěděl a co jsem zaplatil i náklady exekučního řízení,” dodal J. Růžek.