Další mimořádný úspěch zaznamenali studenti Gymnázia Václava Hlavatého v Lounech. Zvítězili v celostátní vědomostní soutěži Eurorebus a ve čtvrtek 13. října v budově školy slavnostně převzali obří putovní pohár.

Tým studentů se pod vedením učitelů Ivany Vernerové a Aloise Studenovského probojoval až do finále 16. ročníku soutěže v kategorii středních škol. V něm se poměřilo celkem 165 tříd a přes 300 jednotlivců z celé republiky. Gymnazisté z Loun byli znovu nejlepší, a tak se jim podařilo to, co ještě nikomu jinému v celé historii Eurorebusu - obhájili prvenství z loňska.

Ocenit a podpořit mladé přišel i starosta Loun Jan Kerner. Ten je sám hrdým absolventem lounského gymnázia, a tak byl z úspěchu nadšen. „Právě vám je to asi zbytečné říkat, ale až někdo bude tvrdit, že učení je zbytečné, že všechny vědomosti jsou na internetu, nevěřte mu. Je to ten nejhorší omyl. Jen škola a učení vám dá kvalitní informace, naučí vás je používat a pracovat s nimi,“ řekl shromážděným studentům. Dodal, že žádný internetový vyhledávač ani encyklopedie kvalitní výuku nahradit nemůže.

Samotný pohár přijel předat ředitel soutěže Eurorebus Daniel Kozák. I on připomněl význam kvalitního vzdělání a ocenil zájem a nadšení mladých z Loun. Cenou za tento výjimečný úspěch není jen pohár jako takový, ale také moderní počítačová sestava a další hodnotné věci.

Povzbuzující do další práce bylo také individuální ocenění pro Aloise Studenovského, který se stal nejúspěšnějším pedagogem soutěže Eurorebus za školní rok 2010/2011. Na uplynulém ročníku bodovali i žáci oktávy A. Ti v kategorii jednotlivých školních tříd obsadili třetí místo a mohou si tak říkat, že patří mezi elitu českých studentů.


Eurorebus je vědomostní soutěž určená pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Každoročně se do něj zapojují desetitisíce studentů. Soutěžní otázky vyžadují znalosti hlavně z oblasti geografie, historie, přírodopisu a společenských věd, část z nich se rovněž zaměřuje na aktuální světové dění. Hlavní cenou je tradičně tzv. Expedice Eurorebus, několikadenní poznávací cesta po vybraných evropských zemích. Paralelně probíhá soutěž jednotlivců, školních tříd a škol.

Zdroj: Wikipedia.cz