Tisíce lidí po celé republice najednou „férově posnídají" a oslaví tak světový den pro fair trade. Přidat se můžete i vy; příjemný ranní piknik se bude konat také v Žatci, Krásném Dvoře a v Lounech.

Férově snídat se bude v sobotu 10. května ráno.

Infoblok„Účastníci si sami přinesou fairtradové potraviny jako jsou kakao, káva, čaj, ale například i bábovka upečená z domácích vajec a fairtradového kakaa. Společně pak posnídají na veřejném místě, aby vyjádřili podporu produktům, při jejichž výrobě nebyla porušována lidská práva, poškozováno životní prostředí či zneužita dětská práce," zve na netradiční snídani Tereza Brodová z organizace NaZemi, která netradiční akci spolupořádá.

Možné je přinést si například i doma vyrobenou marmeládu z produktů z vlastní zahrádky, sýr od lokálního farmáře a další domácí a lokální produkty.

„Happening se těší stále větší oblibě. Zatímco v roce 2011 se Férová snídaně konala ve 41 městech a v roce 2012 v 57, loni to bylo již v 87 městech. Celkem loni snídalo 2 800 lidí," uvedla Gabriela Štěpánková z organizace NaZemi, která akci koordinuje. 

InfoblokKoná se již čtvrtý ročník akce, v regionu je možné Férově posnídat například v Žatci, v Lounech nebo v Krásném Dvoře.

V Žatci se bude snídat v klášterní zahradě od 9.30 hodin, v případě deště pod altánem. V Lounech se začíná v 10 hodin na dvorku knihovny, a pokud bude pršet, tak v budově knihovny. V Krásném Dvoře je začátek snídaně naplánován také na 10 hodin, místem konání je náves za kostelem. Při nepříznivém počasí se lidé sejdou na obecním úřadě.

„Deka, hrníček, talíře, ubrousky, nože a lžičky by ve vašem košíku také neměly chybět. A hlavně pozvěte všechny přátele, známé a rodinu. Dobrá parta je základ každého pikniku," zvou pořadatelé.