Farmářské trhy na náměstí Svobody v Žatci letos už nebudou. Je možné, že se do centra města vrátí po jednoleté pauze zase v příštím roce, o jejich obnovení se jedná. Konat by se mohly stejně jako v Lounech v sobotu.

Farmářské trhy v Žatci na náměstí Svobody probíhaly od jara roku 2011. Původně se konaly ve čtvrtek, od roku 2014 pak ve středu. Žádnou velkou oblibu mezi místními si ale nezískaly, stánků bylo většinou málo, sortiment omezený, lidé příliš nechodili. Město v roce 2013 vyměnilo jejich provozovatele, ale ani to k vyšší oblibě trhů dlouhodobě nevedlo.

Trhy v Žatci naposledy proběhly loni na podzim, letos se už město s organizátory na pokračování nedohodlo a v letošním roce tak neproběhly ani jednou.

Vedení města ale o obnovení farmářských trhů na náměstí Svobody jedná. „Chtěli bychom, aby byly v sobotu dopoledne. A zároveň bychom je jednou za tři měsíce chtěli nějak doplnit. Například v zimě vepřovými hody, v sezoně jahodovými hody, na podzim třeba jablečným dnem s různými soutěžemi," sdělila Jana Nováková, místostarostka Žatce.