Představí se všechny sportovní kluby v Lounech, které budou prezentovat svou činnost. Děti budou mít možnost soutěžit v zábavných sportovních disciplínách o zajímavé ceny. „Zajímavé to bude i pro rodiče, kteří se třeba rozhodují, jakému sportu se jejich dítě bude věnovat. Na místě budou trenéři jednotlivých klubů, kteří mohou rodičům poradit, jaké má jejich dítě sportovní vlohy a na jaký sport se hodí,“ zve lounský místostarosta Milan Rychtařík.

Na hlavním pódiu budou vystupovat zajímaví hosté ze sportovního světa. „Hlavní myšlenkou této akce je, aby všichni Louňáci měli povědomí, jaké sporty u nás ve městě existují a aby děti strávily příjemný den pohybem a odnesly si zajímavé výhry a zážitky,“ dodal.

Myšlenka na vznik této akce podle jeho slov vznikla v únoru tohoto roku, kdy byly kvůli pandemii covidu mnohé sportovní aktivity přerušeny. „Prvotní myšlenka byla, vrátit děti na hřiště a zpět ke sportu, až se situace zklidní a zlepší. Spojil jsem se s Jitkou Hofmannovou z Fitness klubu a posléze i s Radkem Příhodou a po několika schůzkách vznikl tento projekt. Realizátorem akce je Party Rebels a finanční prostředky na uspořádání této akce poskytl Ústecký kraj a město Louny,“ popsal lounský místostarosta.