Kvůli plánované výstavbě dálnice D7 Praha – Chomutov se hřiště posunulo asi o třicet metrů, vyrostla zcela nová budova s tribunou, osmi šatnami, sprchami, klubovnou, občerstvením, výtahem, bytem a technickým zázemím pro chod klubu a správu areálu. Náklady jsou zhruba 60 milionů korun, poskytl na to dotaci Ústecký kraj.

Nový areál se slavnostně otevře v sobotu 6. května, kdy je v plánu oslava 100 let fotbalu v Postoloprtech. Celodenní akce začne v 10 hodin. Na programu jsou utkání místních malých fotbalistů s Mostem a Teplicemi, muži nastoupí proti týmu z partnerského města Wolkenstein, stará garda si zahraje proti celku bývalého fotbalového reprezentanta Vladimíra Šmicera.

Na programu je též předání ocenění zasloužilým členům postoloprtského klubu, vystoupení místních mažoretek, odpoledne a večer zahraje několik kapel.

Kvůli budoucí výstavbě dálnice D7 se v Postoloprtech posunulo fotbalové hřiště. Staré zázemí nahradilo nové.Kvůli budoucí výstavbě dálnice D7 se v Postoloprtech posunulo fotbalové hřiště. Staré zázemí nahradilo nové.Zdroj: Deník/Petr Kinšt

Současná silnice I/7 Praha – Chomutov se u Postoloprt rozšíří o další dva pruhy do podoby dálnice. Ty vyrostou směrem od města právě do prostoru fotbalového areálu. Staré budovy se při té příležitosti zbourají. D7 se má u Postoloprt stavět v letech 2025 až 2028.