Hlavním prvkem záměru je stavba nové budovy, která nahradí objekt z roku 1880, jenž původně sloužil jako převlékárna pro veřejné koupaliště v Ohři. Město sice loni dalo do oprav restaurace Chaloupka přibližně dvě stě tisíc korun, její celkově špatný stav se tím ale nijak zásadně nevyřešil. Pouze umožnil, aby se nemusela definitivně zavřít. 

Studie poslouží jako základ pro zpracování projektové dokumentace, výběrové řízení na jejího zhotovitele vyhlásila radnice v minulých dnech. „Předmětem zakázky je zpracování projektové dokumentace pro stavební povolení a projektové dokumentace pro provedení stavby restaurace a zázemí klubu FK Slavoj Žatec,“ uvedla žatecká radnice. 

Stavba dálnice D7 Praha – Chomutov u Panenského Týnce na Lounsku spěje do finále.
Cesta mezi Louny a Prahou zrychlí ještě letos, stavba dálnice spěje do finále

Fotbalisté si na špatné zázemí stěžují dlouhodobě. Letos se sice za zhruba dvacet milionů korun v areálu dokončila výstavba nové tribuny pro diváky a proběhla revitalizace plochy hřiště, práce se ale zázemí nikterak nedotkly. „Za zlepšení zázemí budeme samozřejmě rádi,“ řekl sekretář FK Slavoj Žatec Pavel Maňák. 

Ani druhá fáze proměny areálu nebude levnou záležitostí. Jen za architektonickou studii dalo město 140 tisíc korun, sta tisíce korun zaplatí za projekt. Teprve v dalších fázích přípravy se ukáže, na kolik vše vyjde. „Pokud to půjde, požádáme my nebo klub o dotaci. Uvidíme, jak budeme úspěšní, zájemců o podobnou podporu je v Česku totiž mnoho,“ sdělil žatecký místostarosta Radim Laibl. 

Helena Slavíková převzala ocenění Farmářka roku.
Farmářka roku: Sehnat lidi na práci je problém, ovoce si sbírají sami zákazníci

Chaloupka má i nadále sloužit nejen fotbalistům, ale i pěším či cyklistům, kteří se vydají na výlet nebo procházku podél řeky. Terasu k posezení by měla mít i nová restaurace, podle zpracovatelů studie se počítá s jejím vyvýšením na sloupy. 

Výraznou modernizací prošlo nedávno zázemí fotbalistů v Lounech. Vyšla na přibližně 30 milionů korun. Fotbalový klub SEKO Louny získal dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR ve výši necelých 20 milionů korun. Město Louny, které je majitelem areálu podobně jako v Žatci, přispělo částkou 11 milionů korun. Projekt modernizace stadionu se připravoval od roku 2015, dokončil se loni. Fotbalisté Loun s rozsáhlou základnou mládeže modernizaci stadionu uvítali, díky ní mohli opustit cyklistický stadion, kde měli zázemí dorostenci a žáci. „Lepší zázemí vzniklo také pro rozhodčí a fotbalové fanoušky,“ připomněl předseda klubu FK SEKO Louny Pavel Domecký.