„Na tom blátě mi to moc nešlo. Musím to zlepšit. Závod nevyšel, jak jsem chtěl. Výsledek je zklamání. Míchají se teď ve mě různé pocity. Výsledek nic moc, jsem ale na druhou stranu strašně rád, že jsem si nominaci na šampionát vybojoval a mohl ho jet. Je to velká zkušenost,” řekl po dojezdu Jindřich.

Závod pro Jindřicha, který startoval až ze šesté řady, přitom nezačal špatně. Propracovával se dopředu, během druhého kola byl na 30. pozici. Mezitím na špičce jezdila čtyřčlenná skupina, ze které se nakonec “utrhl” suverén sezony Thibau Nys. Belgičan nakonec také zvítězil s půlminutovým náskokem.

Rovinatá trať na letišti v Dübendorfu, s několika umělými mostky a kopci, se během šampionátu díky vytrvalému dešti proměnila v “bahenní lázně”, kde nebyla ani vteřina na odpočinek. Cyklokrosaři museli dřít doslova na každém metru. A právě v bahně se utopily také naděje Pavla Jindřicha. Začaly mu docházet síly a propadal se. Z třicítky klesl ve třetím okruhu na 34. místo, v nájezdu do posledního kola už byl 39., cílem nakonec projel na 43. místě. 

MS cyklokrosařů – Dübendorf, Švýcarsko
Junioři: 1. Thibau Nys 38:50, 2. Lennert Belmans +31, 3. Emiel Verstrynge (všichni Belgie) +38,… 43. Pavel Jindřich +5:42