Vířivka, další šatny, vylepšené sociální zázemí. To jsou novinky, které fotbalistům Loun přinesla rekonstrukce hlavního objektu na stadionu Ladislava Nováka. Na fanoušky čeká nová tribuna, restaurace a větší útočiště před nepřízní počasí.

Projekt modernizace stadionu se připravoval od roku 2015. Jeho realizace se odkládala, teprve loni se podařilo získat peníze od státu. „Vzhledem k tomu, že se stadion nachází v záplavové oblasti řeky, nebylo možné stavbu rozšířit ani nahradit novou. Povodí Ohře povolilo pouze modernizaci zázemí klubu,“ připomněla Jovanka Zusková, vedoucí odboru školství, kultury a sportu městského úřadu v Lounech.Přeměna budovy s tribunou a šatnami trvala rok, práce skončily v minulých dnech. Vyšly na přibližně 30 milionů korun. Fotbalový klub SEKO Louny získal dotaci z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ve výši necelých 20 milionů korun, Město Louny, které je majitelem areálu, přispělo částkou 11 milionů korun.

Modernizace Městského fotbalového stadionu Ladislava Nováka v Lounech 

Fotbalový klub SEKO LOUNY z. s. získal dotaci  v rámci programu 133 530 Podpora materiálně technické základny sportu 2017 až 2024 Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, podprogram 133D 531 Podpora materiálně technické základny sportu – ÚSC, SK a TJ ID. Č. 133D531009077
ve výši 19.298.526 Kč. Město Louny v souladu s usnesením RM č. 298/2019 spolufinancovalo tuto akci na dofinancování ostatních výdajů
ve výši 11.000.000 Kč. Realizaci provedl zhotovitel Milan Širmer (Řevníčov) na základě projektové dokumentace zpracované Ing. Arch. Vojtěchem Čápem (Hostivice).

I tak se mají fotbalisté a fanoušci na co těšit. V prvním patře je velká tribuna, která byla rozšířena o čtyři šatny, takže jich je nyní v objektu celkem devět. Stávající šatny domácích i hostů včetně občerstvení v přízemí se zrekonstruovaly, u šatny domácích přibyla vířivka pro osm lidí. V budově je také nové sociální zázemí. „Aby budova splňovala všechny bezpečnostní i požární normy, přibylo další schodiště,“ dodala Jovanka Zusková.

Fotbalisté Loun s rozsáhlou základnou mládeže modernizaci stadionu uvítali. „Díky tomu můžeme opustit cyklistický stadion, kde měli zázemí naši dorostenci a žáci,“ řekl předseda klubu FK SEKO Louny Pavel Domecký.

„Naši fotbalisté tak budou všichni pohromadě, což je výborné. Lepší zázemí vzniklo také pro rozhodčí a fotbalové fanoušky,“ doplnil Pavel Domecký.

Hlavní sponzor klubu obsažený v jeho názvu s modernizací pomohl. Nechal vypracovat žádost o dotaci, bez které by se v Lounech do prací nepustili.

Kapacita nové tribuny zůstala zhruba stejná, sedne si tam přibližně dvě stě lidí. Novinkou je její prodloužená střecha, která umožní schovat se před nepřízní počasí i lidem stojícím před tribunou.

Otevřít novou tribunu přijedou známé osobnosti

Slavnostní otevření zmodernizovaného areálu v Lounech je v plánu v neděli 19. července. Fotbalisté připravují odpolední program pro celé rodiny, jeho vyvrcholením bude utkání domácího výběru s celkem fotbalových a uměleckých hvězd. Za něj nastupují třeba fotbalisté Horst Siegl, Ivan Hašek, Antonín Panenka, Ladislav Vízek, Martin Fenin, hokejisté Jaroslav Bednář a Roman Červenka, herec Jakub Kohák nebo zpěvák Sagvan Tofi.

V Lounech kromě modernizace fotbalového stadionu investovali i do dalších sportovišť. Dokončila se výstavba nové plavecké haly, vyměňuje se chladicí zařízení na zimním stadionu, připravuje se závěrečná etapa přeměny bývalého letního cvičiště na sportovní a volnočasový areál.

Naopak přístavba městské sportovní haly, konkrétně vypracování projektové dokumentace, se kvůli nutnosti „koronavirových“ úspor na čas odložila.