Cvičení bylo zaměřené na palebnou podporu mechanizovaných jednotek a propojení jejích jednotlivých systémů. Zapojily se tanky T-72, bitevní letadla L-159 a vrtulníky Mi-24/35, samohybné houfnice DANA, vojáci vyzkoušeli bezpilotní průzkumné prostředky ScanEagle, Raven a Vážka, dále například vozidla dělostřeleckého průzkumu, rušičky, ze zbraní pak protitankové řízené střely Javelin, které s úspěchem použili Ukrajinci proti Rusům, nebo protiletadlový systém RBS 70 NG. Nechyběla kolová bojová vozidla pěchoty Pandur s řízenými střelami Spike. Zvláště dunění houfnic Dana bylo slyšet desítky kilometrů daleko, střílelo se ostrou municí.
„Na cvičení se podílely jednotky a vojáci vzdušných, speciálních a kybernetických sil. Počtem vojáků a vojenské techniky se nejednalo o velké cvičení, významem ale rozhodně patří mezi nejdůležitější aktivity pozemních sil tohoto roku,“ sdělil tiskový důstojník Velitelství pozemních sil major Ladislav Kabát.

Do cvičení se zapojilo přes šest set vojáků, většina byla z dělostřeleckého pluku, brigády rychlého nasazení nebo pluku průzkumu a elektronického boje. Cvičení se připravovalo skoro jeden rok a samotné trvalo dva týdny. „Výjimečnost tohoto experimentálního cvičení spočívala v tom, že jsme procvičovali celý proces palebné podpory tak, aby byl dostatek času se věnovat každému druhu palebné podpory zvlášť. Což u klasického taktického cvičení s bojovou střelbou není možné. Záměrně proto nebylo vyvedeno velké množství vojáků a techniky,“ sdělil velitel pozemních sil generálmajor Ladislav Jung.
„Důraz jsme kladli na propojitelnost vybraných technologií a zbraňových systémů, které budou i nadále tvořit páteř palebné podpory manévrových jednotek. A zároveň byl brán v úvahu fakt, že v blízké budoucnosti armáda obdrží několik velice významných zbraňových systémů, které zvýší efektivitu a zároveň zkrátí čas palebné podpory manévrových jednotek,“ dodal.
V nejbližších letech například česká armáda nahradí ruské vrtulníky Mi-24/35 americkými AH-1Z Viper a české houfnice DANA francouzskými Caesary.