Během letošního roku vyrostl na místě dvou 115 let starých mostů, které stavbaři kvůli jejich velmi špatnému stavu úplně zbourali. Práce probíhaly od počátku února, auta musela do této části Loun jezdit pětikilometrovou objížďkou přes Černčice.

„Pro město je otevření mostu v Říční ulici velmi důležité, neboť jsme více než 250 dní byli odkázáni na pětikilometrovou objízdnou trasu. Ať už k průmyslovým podnikům, mycímu centru nebo zahrádkám, které se v této části Loun nacházejí. Myslím, že se všem uleví,“ sdělil starosta Pavel Janda.

„Chodím tudy do zahrádek. Když se staré mosty zbouraly a nový se stavěl, musel jsem kolem zimního stadionu a přes koleje. Když potřebuji něco odvézt, jedu autem. V létě jsem si musel kvůli objížďce dost zajíždět. Pochopitelně jsem rád, že nový most už stojí,“ řekl Louňan Radim Sýkora.

Celková délka nového čtyřpólového mostu je osmdesát metrů, maximální výška osm metrů. Zemní násep, který byl původně mezi dvěma starými mosty, se odtěžil. Most vede přes dvojici železničních tratí ve směrech na Rakovník, Postoloprty a Most, během prací na nich proběhlo několik výluk.

Demolice starých a stavba nového mostu vyšly na 34,9 milionu korun, z toho 34,4 milionu činila dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Další náklady spolkly organizace dopravy na objízdné trase, kde ji řídily semafory. Město tak ze svého dalo do výstavby mostu necelý jeden milion korun. „Získání tak velké dotace bylo pro nás velmi důležité. Peníze můžeme použít na jiné investice ve městě,“ připomněl Pavel Janda.

Most se otevřel o dva týdny později než bylo v plánu, původně měl být hotový na konci září. „V souladu se smlouvou budeme po zhotoviteli, se kterým jsem ale byli jinak velmi spokojeni, požadovat za prodlení jeden milion korun,“ vysvětlil lounský starosta. Buď bude město požadovat finanční plnění, nebo se s firmou dohodne na odvedení určitých prací v dané hodnotě.

„Na začátku jsme zahájili později, kvůli objízdným trasám bylo složité vyřídit dopravně inženýrská opatření. Předpokládali jsme, že to nebude trvat tak dlouho. Celkovou dobu výstavby jsme dodrželi, zdržení ze začátku se nám ale už nepodařilo dohonit,“ vysvětlil za sdružení zhotovitelů ředitel divize společnosti Silnice group Petr Živnůstka.

Město zároveň s výstavbou mostů nechalo zrekonstruovat chodníky a vozovku na přilehlé části Říční ulice.

Pro Louny byla výstavba mostu historickou investicí, je to jediný větší v jeho majetku. Ostatní mosty ve městě jsou státu nebo Ústeckého kraje. Město ještě vlastní lávku pro pěší přes silniční obchvat Loun dokončenou v roce 1999. Do budoucna tak musí počítat s náklady na její údržbu a opravu.

A ty nejsou malé. Své o tom vědí třeba v Žatci, kde město vlastní dva silniční mosty přes řeku Ohři. V minulých letech do jejich oprav dalo miliony korun.

Obce, města a další subjekty se kvůli budoucím vysokým finančním nákladům proto přebírání mostů do svého majetku brání. Příkladem může být zvažovaný most přes loni dokončenou novou dálnici u Postoloprt. Nikdo ho nechtěl vlastnit, stát musel projekt předělat. Stavba mostu se vypustila. Přístup k pozemkům, který měl zajišťovat, zajišťuje nová polní cesta podél dálnice.