Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj starostům: Neprotestujte

Litoměřicko /OD SOUSEDŮ/ - Vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství na krajském úřadě Veronika Vítková, která podepsala změnu integrovaného povolení firmě Celio, aby mohla navážet nebezpečný odpad z Ostravy na Mostecko, začala rozesílat osobní dopisy starostům na Litoměřicku.

11.11.2011 1
SDÍLEJ:

Petice proti spalování kalů se podepisuje i v Lovosicích v informačním centru města. Foto: Deník/Karel Pech

V nich nepřímo vyzývá, aby se vyvarovali jakýkoliv deklarací a požadavků na veřejnosti a směrem ke Krajskému úřadu Ústeckého kraje.

Deník má k dispozici dopis adresovaný starostce Vchynic Janě Chládkové, který byl datován k 9. listopadu 2011.

V úvodu Vítková, která byla do funkce krajskou radou jmenována k 1. září 2011, v něm píše: „Byla zahájena kampaň, jejímž cílem zřejmě je, a to i za cenu šíření poplašné zprávy, zabránit spalování tzv. ostravských kalů v cementárně společnosti Lafarge Cement a.s. v Čížkovicích,” uvedla vedoucí odboru životního prostředí. „Protože se zároveň v uvedené věci údajně připravují mimořádná zasedání obecních zastupitelstev a hromadné protestní akce, cítím povinnost Vás informovat z pohledu orgánu státní správy příslušného k environmentálnímu dohledu nad provozem čížkovické cementárny o skutečném stavu věci.”

Vítková se dále rozepisuje o furanech. „Musím v první řadě konstatovat, že informace v uvedeném článku jsou od začátku do konce nepravdivé a z technického hlediska i nesmyslné.”

Cementárna Lafarge ale ve svém integrovaném povolení má uvedeno, že může vypouštět dioxiny a furany - a musí se vejít do emisních hodnot. „Jediná nepřesnost v mém článku mohla být, že jsem polopaticky neřekla, že tím, že v kraji žádné zařízení na měření furanů není a žádné kontrolní orgány ho nemají. Myslelo se tím měření furanů v IMISÍCH, tj. rozptýlených ve vzduchu po okolí a kraji. Nikoli měření EMISÍ na výduchách komínu cementárny,” uvedla Hana Vojtová.

Úřednice dopis ukončila slovy: „Výše uvedená fakta nemůže změnit přechodná panika veřejnosti záměrně podněcovaná bulvárním tiskem nebo místními politiky, kteří se z nezištných důvodů zasadili o šíření řady poplašných zpráv. Prosím Vás proto, abyste členům obecního zastupitelstva v případně potřeby tlumočila, že jakékoliv mediální deklarace či politicky motivované požadavky nemohou mít na práva a povinnosti provozovatelů předmětných zařízení, tj. ani čížkovické cementárny, ani skládkového komplexu Celio a.s., ve skutečnosti žádný vliv.” Demonstrace odpůrců proti kalům se v Litoměřicích na Mírovém náměstí koná v sobotu 12.11. od 10 hodin.

11.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Most v Blšanech bude zavřený do konce roku

Ilustrační foto.
70

ANKETA: Zavedli byste ve školách uniformy?

Muž nenastoupil do vězení, zadrželi ho v Chomutově

Chomutov, Lounsko - Policejní hlídka při kontrole zjistila, že muž by měl být ve výkonu trestu.

Vlakovou zastávku u Radonic zruší. Místo toho budou světla u cesty

Radonice - Nové osvětlení cesty mezi Pátkem a Radonicemi by mělo být hotové příští rok na jaře.

Šroubárna má dvě důležité výhry, vzdálila se bojům o udržení v první lize

Žatec - Národní házenkáři Žatce v nejvyšší soutěži přehráli Veselí i Krčín 17:15.

Diplomacie i cit pro řešení problémů. Ženy míří do vysoké politiky

Ústecký kraj - Ženy na kandidátních listinách do Poslanecké sněmovny tvoří v Ústeckém kraji celkem 29 %, průměr České republiky je 28 %. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení