Z původně putovního poháru se už s nadsázkou pomalu stává trofej lounských gymnazistů. Ti totiž počtvrté v řadě zvítězili v celostátní vědomostní soutěži Eurorebus. Velký pohár za prvenství převzali v pondělí 21. října na radnici.

K takovému úspěchu se za osmnáct let pořádání soutěže zdaleka nepřiblížila žádná jiná škola; nikdo nedokázal vyhrát ani dvakrát. 

Soutěžilo 70 tisíc studentů z celé ČR

Studentům poblahopřál ředitel soutěže Eurorebus Daniel Kozák. „Do soutěže Eurorebus se letos zapojilo přes 70 tisíc soutěžících a tisíce tříd," řekl. Podle něj jsou výjimečné výsledky známkou vynikající a špičkové úrovně školy a také jejích pedagogů. „Věřím, že opojení z takto krásného vítězství pro vás bude další motivací pro další studium a celý budoucí život," řekl kromě jiného starosta Loun Radovan Šabata, který školákům rovněž gratuloval.

Účast v soutěži se pro gymnázium stala už samozřejmostí. Účastní se jí všechny ročníky. Do aktuálního kola se ale zpravidla méně zapojují prváci a primáni a také studenti, které čeká maturita. V právě ukončeném 18. ročníku Eurorebusu kromě školy jako takové uspěl navíc i Alois Studenovský, učitel zeměpisu a matematiky. Získal ocenění pro nejúspěšnějšího pedagoga této vědomostní soutěže za uplynulý školní rok.