Zdlouhavě objíždět blok domů než se dostanou do své ulice musejí obyvatelé Hájkovy ulice v Žatci.

Cesta navíc vede úzkou ulicí Boženy Němcové, která je neustále zacpaná parkujícími vozy.

Letos se mělo obyvatelům obou ulic ulevit, zastupitelé v rozpočtu našli peníze na rekonstrukci ulice i její propojení s blízkou Svatováclavskou, na svém květnovém zasedání ale opravy zrušili. Žatečtí zastupitelé jednali o zrušení plánované akce z důvodu potřeby osmi milionů na dotaci do nemocnice.

„Myslíme si, že tato rekonstrukce není až tolik potřeba, proto uvažujeme o jejím odložení,“ říkal ještě před jednáním zastupitelstva starosta Žatce Erich Knoblauch. Při schůzi ale zástupci občanů našli rezervy jinde, peníze na nemocnici nakonec putují z přebytku fondu rozvoje bydlení.

Přesto byla rekonstrukce Hájkovy ulice překvapivě zrušena. Návrh na to podala Zdeňka Hamousová. „Myslím, že situace tam není tolik tíživá. Navíc je tam škola a pokud ulice propojíme, budou přímo před ní jezdit auta,“ zdůvodnila svůj postoj. Přidal se k ní i radní Pavel Aschenbrenner. „Budeme peníze potřebovat jinde, na jiných rozjetých projektech,“ řekl.

Toto rozhodnutí ale jistě nepotěšilo stovky lidí, kteří v ulicích Hájkova, Třebízského a Boženy Němcové bydlí a již dlouho po znovu propojení volají. Jedni musejí při cestě domů složitě objíždět, druhé trápí vysoká dopravní zátěž a stále ucpaná ulice, kde je volný jen jeden jízdní pruh a auta se musejí vyhýbat. K přerušení spojení mezi Hájkovou a Svatováclavskou ulicí došlo před zhruba třemi desítkami let. Za tu dobu bylo ale v lokalitě postaveno množství bytových domů a tím se i zvýšil počet projíždějících vozidel.