Staršího muže, který vylezl na jednu ze skal v Ležkách u Lubence, ale pak ztratil síly a orientaci a nedokázal se už sám dostat dolů, museli zachránit hasiči a jejich speciální lezecká skupina pro zásahy ve výškách.

K události došlo v sobotu 22. června ve skalním komplexu v Ležkách. „Záchranáře přivolala paní s tím, že viděla na skále staršího člověka, který jevil známky dezorientace a počínající paniky," uvedl Michal Hrdlička, hasič ze Žatce. Na místo vyjely tři hasičské jednotky a mezi nimi speciální lezecká skupina hasičů. „Muže se jim podařilo najít a v pořádku dostat dolů. Pán se hůře pohyboval, ale jinak byl bez zranění," dodal Michal Hrdlička.

Lezecká skupina má přibližně patnáct mužů. Její základnou je Žatec, ale vyjíždí kamkoli podle aktuálních potřeb do celého okresu Louny. Lezci pracují s lany a dalšími pomůckami a zachraňují lidi či zvířata například z komínů, ze střech, ze skal. Pravidelně trénují v přírodním terénu, například právě v Ležkách, i na výškových budovách, třeba v Počeradech. Trénovali i v Krušných horách záchranu lidí z porouchané lanovky.