Na fotbalovém hřišti v Libočanech se 9. září konalo zajímavé klání s názvem Ocelový hasič. Šlo už o třetí ročník.

V rámci odborné fyzické přípravy své síly poměřili členové sboru dobrovolných hasičů. Muži i ženy absolvovali silový osmiboj. Disciplínami bylo roztahování hadic, přenášení barelů s vodou, převalování nákladní pneumatiky, prolézání oknem, smotávání hasičských hadic, plazení, tahání figuríny a padesát vyčerpávajících úderů palicí.

Soutěže se zúčastnilo v kategorii mužů patnáct borců, v kategorii žen šest hasiček. Akce se velice povedla a všem zúčastněným patří poděkování za odhodlanost a dřinu v takovém horku.

Vítězové, a nejen ti, si odvezli krásné ceny jako třeba poháry, diplomy, čtyřhodinovou projížďku koňským spřežením s kočárem v Krásnodvorském parku, brambory, jablka, betonové nášlapy, hasičské dresy do auta nebo drogerii pro muže i ženy .

Ocelový hasič 2012 v Libočanech:

kategorie mužů:
1. Milan Žáček
2. Alexandr Dolejš
3. Vojtěch Šubrt

kategorie žen:
1. Tereza Blažková
2. Aneta Honová
3. Martina Bláhová

V ten samý den se uskutečnila v obci ještě druhá akce Libočanské rozloučení s létem. Určena byla pro změnu omladině a její součástí bylo hravé soutěžní odpoledne právě pro děti. Tohoto zábavného programu se zúčastnily v krásném počasí přes tři desítky dětí a rodičů.

Soutěžení a odměny byly potěšením pro každého zúčastněného a o závěrečnou „třešničku na dortu" se postaral opět sbor dobrovolných hasičů. Ten vyrobil dětmi upřímně milovanou pěnu, v které se mohly dosytosti vyřádit, žhavým sluncem rozpálené hlavy zase chladili vodou. I tato akce se velmi povedla a poděkování zaslouží všichni, kdo se na organizaci dne podíleli; v neposlední řadě také sponzoři, jenž věnovali ceny do soutěží.

Ivan Teuber,
starosta obce Libočany