Několik desítek policistů a hasičů dnes, v úterý 19. prosince, dopoledne pátralo po pohřešovaném muži v řece Ohři v Lounech a po proudu až do Počedělic. Pátrali po muži, který je už několik dní pohřešovaný a existuje podezření, že se v řece utopil.

Pátrání v řece bylo negativní. „Pátrání ale stále probíhá," sdělila policejní mluvčí Marie Pivková.

Do pátrání se zapojili lounští policisté, jejich kolegové z poříčního oddílu v Ústí nad Labem a hasiči – profesionálové z Loun a Žatce a dobrovolní z Postoloprt, Žatce a Cítolib. Na řece bylo několik člunů, další hasiči a policisté šli po březích.

Policisté požádali kvůli pátrání vodohospodáře z Povodí Ohře, aby snížili odtok vody z Nechranické přehrady. Ti tak učinili v úterý ve tři hodiny odpoledne, kdy začali postupně snižovat odtok z 32 na 12 metrů krychlových vody za vteřinu. V Lounech se tato manipulace začala projevovat o půlnoci a do středečního rána tam průtok klesl z 35 na 17 metrů krychlových. Hladina Ohře ve městě se snížila téměř o půl metru z 228 na 187 centimetrů.

Muž, 28letý Slovák, zmizel 13. prosince a naposledy se zřejmě pohyboval v Lounech kousek od řeky. Měl být spatřen u restaurace Stromovka a nedaleko veslařské loděnice. „Nedaleko Ohře byla nalezena jeho bunda a mobilní telefon," řekla policejní mluvčí Jana Matonohová.

Policisté nechtějí o pohřešované osobě sdělovat bližší informace.

PÁTRÁNÍ VE VODNÍCH TOCÍCH

• červen 2008 – hasiči prohledávali řeku Ohři v Žatci a okolí. Existovalo podezření, že se v ní utopil 77letý muž ze Žatce. Tělo důchodce nakonec objevili náhodní chodci mezi Žatcem a Libočany. Mrtvý ležel v křovinatém porostu na okraji řepkového pole.

• březen 2005 – do rozvodněné řeky Ohře na jezu v Mradicích skočil 22letý mladík z Hradiště. Záchranná akce byla neúspěšná, muž utonul. Jeho tělo se našlo až po několika týdnech u Postoloprt.

• srpen 2002 – v rozvodněné Chomutovce v Bitozevsi zahynul jeden z místních obyvatel. Jeho tělo se našlo po několika týdnech.

• květen 1999 – v Ohři na Lounsku se krátce po sobě utopili dva chlapci. Nejdříve 15letý mladík z Loun, který v Ohři zmizel při oslavách řeky v Oboře. O pár dní později se v ní utopil 11letý mladík u Vršovic, do řeky skočil na houpačce. Po obou pátrali hasiči a policisté na řece.