Bezvládné tělo nalezli včera, v úterý 22. ledna, hasiči v korytě řeky Ohře na Lounsku. Zachytilo se o větve stromu, skloněného do vody, nedaleko Vršovic. Jde s největší pravděpodobností o jednoho ze dvou lidí, které policie v posledních týdnech pohřešuje a u nichž existovalo podezření na jejich utonutí v řece.

Úzerní akce hasičů, policie a potápěčů byla původně pokračováním pátrání po pohřešovaném Slovákovi, který náhle zmizel 13. prosince v Lounech. Hasiči znovu na člunech projížděli Ohři od lounského jezu dál po proudu. Pátrali po tělech či jakýchkoliv stopách, napovídajících o osudu lidí. Trasu prohledávali už dříve - v závěru prosince, ale tehdy nebyli úspěšní. Tentokrát na pomoc přijeli i policejní potápěči, kteří prohledávali koryto řeky pod mostem Veslařů a jez u mlýna.

Druhým pohřešovaným je muž z Lenešic

„Před několika dny zmizel také muž z Lenešic. Rozšířili jsme proto pátrání v řece i na tuto osobu," uvedla v úterý ráno Jaromíra Střelcová, lounská policejní mluvčí. „Nevíme, zda v té vodě je či nikoliv. Je to zatím jen jedna z prověřovaných verzí," dodala.

Pravděpodobně právě tohoto muže se ale kolem 14. hodiny podařilo nalézt. „Totožnost ale musíme teprve definitivně potvrdit. Také příčinu úmrtí prozradí až pitva," upozornila J. Střelcová odpoledne po nálezu. Na to, že muž z Lenešic skončil v řece, přitom původně neukazovaly žádné indicie. Naproti tomu v prvním případě se našla na břehu řeky v Lounech bunda pohřešovaného Slováka.

Podívejte se na snímky z pátrání v polovině prosince. Najdete je zde!