Komplex o rozloze 3 600 metrů čtverečních s hobby sortimentem, stavebninami, zahradním centrem, Siko koupelnami, Siko kuchyněmi či nabídkou firmy Orion byl otevřen k třicátému výročí založení firmy.

Prostor bývalé skládky vystřídal reprezentativní objekt prodejního centra, které doplní osvědčenou pobočku v Žatci. Zde hobby prodejna podle majitelů společnosti V.H.V. Jiřího Markupa, Jiřího Markupa staršího a Pavlíny Kalitové funguje skvěle již patnáct let.

„Takto ucelená nabídka hobby sortimentu na Lounsku chyběla a my jsme se sem rozhodli tuto myšlenku přenést z Žatce. Od velkých hobby řetězců se odlišujeme především tím, že jsme s tímto regionem sžiti a chceme se v něm rozvíjet v souladu s potřebami tohoto města a lidí, kteří zde žijí,“ vysvětlil Jiří Markup mladší.

Myšlenku vzniku nového centra dlouho komplikovalo nalezení vhodného pozemku. Poté ale hobby centrum o rozloze téměř 19 tisíc metrů čtverečních vyrostlo do tří let.

Pestrá nabídka zboží, osobní přístup, dát zákazníkovi to nejlepší, perfektně vyškolený personál – to jsou základní myšlenky úspěšného chodu společnosti V.H.V.
„Jsem ale přesvědčen, že jsme mnohem flexibilnější než řetězce, protože jsme se zákazníky bezprostředně v kontaktu. Dokážeme operativně reagovat na jejich potřeby a měnit sortimentní skladbu,“ zdůrazňuje Jiří Markup starší.

Všichni zaměstnanci hobby marketů jsou z Lounska, což je podle mínění vedení firmy další přínos. „Zde bude k dispozici 18 a v Žatci je to 22 zaměstnanců. I když je dnes komplikované sehnat kvalitní prodejce, snažíme se jít i cestou mladších lidí, třeba hned po škole. Ty si vychováváme a tato cesta se nám osvědčuje. Nebojíme se ale zaměstnat ani starší generaci,“ říká Jiří Markup mladší. Zároveň věří, že si do centra za 94 milionů korun najdou lidé cestu i v této složité době, třeba i díky e-shopu.